Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motormosó adalékot érdemes...

Motormosó adalékot érdemes használni? Most vettem használt autót. Olajat akarok cserélni. Gondoltam, hogy használok egy ilyen adalékot. Okozhat ez bármilyen gondot? Eltömíthet valamit?

Figyelt kérdés
Ez csak egy példa, ezt találtam elsőre: [link]

2015. ápr. 16. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a Xado-t nekem ajánlották, de nem mertem megvenni, beletenni.

Olajcsere 10.000 km-ként, jó minőségű olaj, és ennyi

2015. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 joco5582 ***** válasza:

Szerintem nem érdemes, mert egy átlagosan karbantartott autónál, ahol az olajat rendszeresen cserélték, az olaj maga megoldja a feladatot. Nem tud lerakódni, vagy legalábbis nem úgy hogy használjon a mosófolyadék.

Ha lehet tudni, hogy az autó sokáig állt, esetleg nagyon rég nem cseréltek benne olajat talán lenne értelme.

De van egy másik dolog ami elgondolkodtató. Ha a mosófolyadék felold egy régi szennyeződést, az hová fog menni? Vajon megszorul egy olajjáratban, vagy eljut a szűrőig. Így sokkal inkább használna egy alapos tisztítás szétszedés után. Amit a hengerenkénti befecskendezéses motoroknál szokás a szelepekkel.

Remélem segítettem

2015. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!