Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jólenne ez a motorolaj az...

Khhmkhhm kérdése:

Jólenne ez a motorolaj az automba? Tobbi lent!

Figyelt kérdés

az olaj : Orlen M6 AD

autó : Renault Megane Coupe 1996 1.6benzin

Ès mennyi liter kellene bele? èrtelmes válaszokat előre is köszönöm.



2015. ápr. 16. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha abból indulok ki hogy ilyen olajmárkáról még sosem hallottam én nem kockáztatnám meg az olajcserét egy ismeretlen olajjal, de ha csak én nem ismerem a márkát akkor én kérek elnézést. 96-os évjáratú autóba egy 10W-40-es olaj megfelel, 10 ezer forintból már nagyon jó minőségű olajat lehet venni egy 5 literes flakonnal. Ha lecseréled 10 ezrenként akkor 1 Ft/km az olajköltséged.

Egy kalkulátor szerint 4 liter olaj és a szűrő, maximum 4,5 liter megy a motorba.

2015. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, lehet hogy a szűrőhöz amit hoz azt nem kell hozzáadni, mert az én autómhoz is hoz +2 decit és összesen kell amit az olajhoz hoz.
2015. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szoval azt mondod 10W 40 a megfelelo,es a marka mind1? vagy inkabb castrol?
2015. ápr. 16. 23:25
 4/8 anonim ***** válasza:
A Renault gyári olaja az ELF, én az utóbbi 100 ezer km-en 10W-40-es Elf Evolutiont használtam az 1.6 16V Megane-omban. A 4l-es flakon elég a cseréhez, az olaj 7500 Ft, a légszűrő 2000, az olajszűrő ajándék...
2015. ápr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nálunk ilyen azthiszem nincs :/ (szlovakia)
2015. ápr. 17. 10:56
 6/8 rider74755 válasza:
nekem 97-es 1.6-os megane scenic-em van,elmeletileg 10w-40 olaj jar bele de mikor ezt hasznaltam hidegen hangos volt a motor,hangosak a szelepek,jobb ezeknek egy hagyomanyos jo minosegu 15w-40-es mineral olaj,egy picivel vastagabb olaj jot tett mindennek,vegul is nem 2 eves autok,probald ki hidd el jobb lesz a 15w-s,nekem legalabbis jobban bevalt....
2015. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben van megprobalom majd,mert most utantoltottem meg ezzel a falytaval mert meg hatra van boven 3000km (10e kilomrterenkent cserelek) es mar csak epp hogy az elso csikot elerte a nivopalcan az olaj.szoval 1honap mulva kb akkor megprobalom a 15w olajat:) Mèg egy olyan kerdes hogy milyen markajut vegyek ebbol?
2015. ápr. 17. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
15 w helyett tegyél bele MOL hőálló zsírt ,mert ez az olaj majdnem olyan. hosszú idő még eljut a kenési helyekre,lassú áramlása miatt nem hűt és ken normálisan,annyi előnyöd lesz ,hogy a motor előbb eléri az üzemi hőfokot a nagyobb súrlódás miatt,a motor meg szenved az őnindítóval együtt,hidegen még zajosabb lesz.-15 fok-ban már nyőgve fog indulni.
2015. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!