Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dio AF34emen miért csak...

Honda Dio AF34emen miért csak 12 volt max a töltés? Alapjáraton 11 körüli. Az index relém is prellezik ha nincs akksi a motorban.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 17. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Az index nem is működik akku nélkul rendesen, mivel kb 25 wattot fogyaszt, a töltőtekercs pedig nem tud annyit leadni. Ha van benne feltöltött akksi, akkor meg kell mérni közepes fordulaton a töltést,ha 14 volt körül van akkor semmi baj nincsen vele
2015. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
...valóban. Ha odahúzom neki a gázt már nem prellezik. Az akksi is 10,5 volton volt amit beletettem(teljesen leseggelt), így lehet az húzta le a töltőfeszültségem is mikor mértem. Azt viszont még mindig nem értem miért csak 12 volt max terheletlenül akksi nélkül a töltőfesz, bár gyanítom a multimeter nem tudja megmérni rendesen, így kitaláltam, hogy egy diódával, vagy graetzel egyenirányítom és egy kisebb kondival pufferelem(az lesz akksi helyett), így már a műszer is rendesen meg tudja mérni, mert simább lesz a hullámosság.Feltöltött akksival azért nem akarom, mert nem tudom olyankor, hogy a feltöltött akksit mérem vagy a töltő feszültségét. Így marad a kondis megoldás az úgyis csúcsra töltődik. Kösz a segítséget! Ebből is látszik, hogy nincs tapasztalatom a robogóknál, mert én úgy gondoltam, hogy a feszültségszinteket úgy méretezik gyárilag, hogy alapjáraton is működik rendesen minden fogyasztó, az akksi csak az önindításhoz kell. Hát tévedtem.Ahogy mondtad, ezért prellezett a relé. Kösz a tippet! Megy a zöld kéz.
2015. ápr. 19. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!