Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van olyan hangja a...

Mitől van olyan hangja a tuningolt autóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


lenne egy eléggé hülye kérdésem.Szeretem az autókat meg a versenyautós filmeket. De azt sajnos nem tudom,hogy egy adott tuningolt autónak mitől van olyan hangja? Kifejezetten hangos. De hallottam már egy sima autónál is olyan hangot. valamit csináltak a motorral vagy mi ?


Egy hozzáértő ember elmagyarázná ? megköszönném :)



2015. ápr. 18. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát több mindentől lehet.

1. Rárakják az ezres Swiftre a 60-as dobod aztán annak is van olyan hangja hogy megsüketülsz.

2. Egy sorhatos BMW-nek gyári dobbal is szép hangja van, egy komplett sportrendszerrel meg kifejezetten gyönyörű.

Tehát függ a motortól is, de a legjobban a kipufogó és annak is a vége (hangtompító) része számít a legjobban.

2015. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta.

Hallgass meg valami Civic, Swift vagy ilyesmi hülyegyerekautót, tuningkipufogóval. A dobhártyád beszakad.

Aztán nézz egy szép sorhatos Bömöst, vagy valami V8-as vadállatot, attól gyári rendszerrel is elallélsz.

Nagyon jellegzetes és szép hangjuk van.

Leginkább a kipufogó felel a hangkeltésért. Az se egy dobból áll meg egy 80-as kályhacsőből a végén, hanem ultraprecízen megtervezett leömlőből, középdobból, a csőrendszer átmérője se mindegy (nem a minél nagyobb el érvényesül).

Meg aztán rakhatsz egy profi szettet valami kis ezres kocsi alá, nem sokat fog érni. Rengeteg dologtól függ egy ilyen.

2015. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is:

Attól, hogy egy autó tuningolt, még nem biztos, hogy "olyan" hangos. Ugyanis a tuningolni lehet a váltót futóművet fékeket.... bármit.

Viszont mind ez fordítva is igaz: ha valami hangos, az nem jelenti, hogy tuningolt.Lehet, hogy csak egy hátsó dobot cseréltek, vagy csak levették, de olyan is van hogy egyszerűen szétette a rozsda.


Elmondom, ha érdekel:

Egy komoly tuning nem csak a kipufogóról szól hanem a versenyautónak szinte valamennyi alkatrészét érinti. Bár az egyes elemek /hengerfej, váltó-áttételezés,fékrendszer, stb/ átalakítása is komoly szakmunkát igényel, de a legnagyobb feladat ezeknek az egymáshoz való, megfelelő összehangolása. Hosszú fáradságos és nagyon pénzigényes munka.


Na és ezekkel szemben jön az utca embere, aki az X éves utcai autójára felrak hátulra egy üres vascsövet, és azt mondja

TUNING

/mert hogy hangos/ :(

2015. ápr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huuu köszönöm a válaszokat,szerintem eléggé kielégítő volt. Nem tartok még ott,hogy autót vegyek. Csak szeretem az ilyen tuningolt,sportautókat. Mint látszik is ne,m nagyon vagyok velük képben,ezért is kérdeztem rá :)
2015. ápr. 18. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!