Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g nyikorog kanyar...

Opel astra g nyikorog kanyar közben, miért?

Figyelt kérdés
Bizonyos kanyaroknál, körforgalmaknál nyikorog az első kerekeknél.Kis körforgalmaknál, kis utca kereszteződéseknél szokott kb. 30 körül, olyan a nyikorgás, mint amikor satuféket nyomsz és megcsúszik a gumi. Az egyik kerékagy cserélve lett azt mondták attól van, de ugyanúgy csinálja. Ma vettem észre, hogy az egyik helyen ahol szokott nyikorogni ott két más márkájú kocsi is ugyanúgy nyikorgott, ezek szerint gyakrabban előfordul, mint gondoltam.Szerintetek mi lehet, mert ha kicseréltetjük a másik kerékagyat is az elég drága és nem is biztos, hogy az a baj. Én toronycsapágyra vagy szilentekre gondolok vagy esetleg féltengely csuklóra.

2015. ápr. 20. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szinte biztosra merem állítani, hogy a tárcsafék adja a hangot. Elég gyakori jelenség ez, sok autótípusnál előfordul. Nem kell megijedni tőle, esetleges autóvásárlásnál sem kell rögtön lemondani a nyikorgó autókról. Ha nagyon zavar, vidd el szervizbe, de ha nem, akkor szerintem nem kell hozzányúlni.
2015. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A féket elvileg megnézték.
2015. ápr. 20. 18:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél írták, hogy a szervónál nyikoroghat, ha laza az ékszíj. Lehet, hogy azt kellene még cserélni hátha az a baj, azzal amúgy se veszíthetünk, mert nem tudom mikor volt cserélve.
2015. ápr. 20. 19:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ékszíj hanem hosszbordásszíj
2015. ápr. 20. 20:02
 5/5 4165 ***** válasza:
Hát igen. Nyikorog... Sokféle lehet. Nem lehet, hogy bebillen a betét a féknyeregben?
2015. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!