Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson 16n3 karburátor beállít...

Simson 16n3 karburátor beállításban valaki segítene?

Figyelt kérdés
sehogy nem tudom beállítani az alapjáratot, valakinek valami tippe esetleg, agytrösztök kíméljenek, meg ilyen megmondóemberek akik az anyjukból villáskulccsal bújtak ki !
2015. ápr. 20. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

"agytrösztök kíméljenek, meg ilyen megmondóemberek akik az anyjukból villáskulccsal bújtak ki !"


Ezek után még választ vársz?


[link]

2015. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aza gondezzel az oldallal, hogy ha az ember kérdez valamit, szinte minden esetben a válasz helyett olyanokat kap az ember, hogy : ha itt elakadtál, kár belefognod, vagy miért vettél olyat, vagy vegyél másikat, vagy a google a legjobb barátod, ez ebben az esetben sem volt másképp, kössz a semmit,
2015. ápr. 21. 18:23
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Először győződj meg arról, hogy nem-e eldugult kicsit vagy nagyon valahol. De sosem árt kitakarítani HA még nem tetted. Fúvókákat vedd ki és kompresszorral fújd ki, a karbi házát meg áztasd kb 1.5h-ig mosóbenzinbe. Az a baj, hogy ezt a típust pont nem állítottam be, hanem csak 16N1-et, de próbáld meg azt, hogy maxra becsavarod a keverékállító (levegő) csavart. Miután beállítottad az alapjáratot, azután állítgasd a levegőcsavart. Ne lepődj meg azon, ha elkezded kifelé csavarni és leáll. Nekem pl csak úgy hajlandó menni, ha koppig be van tekerve a levegőcsavar. Az alapjáratot a jobb oldalon lévő függőlegesen lévő csavar (aminek rugó tart ellen) kell állítani ennél a típusnál ha jól tudom. Javítsatok ki ha rosszul mondom. Esetleg ránézhetsz még a szivatóra is, hogy megvan-e, jó állapotú a gumi rajta. De mindig meleg motornál állíts alapjáratot! A lényeg, hogy akkor van jól beállítva, hogy mikor nagy gázt húzol alapjáraton, szépen lassan esik le a fordulat. Az alapjáratnak meg nem szabad magasnak lennie, szép "pöfögős" legyen. Amúgy a legrosszabb esetben kikophatott a karbi házának a menete és emiatt kotyog benne a csavar. Vagy a csavar kopott el, azt meg tudsz venni boltban. Remélem tudtam segíteni. :D

2015. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor azt mondod, hogy levegőcsavart max betekerve lehet állítani alapjáratot, utána meg a levegőcsavar kitekerésével lehet emelni rajta ? Mindenesetre kipróbálom, köszönöm a segítséget
2015. ápr. 22. 16:51
 5/6 anonim válasza:
Ez nem biztos. Nekem csak így sikerült. Reméljük, hogy neked is megy. De nekem 16N1 karburátorom van. Meleg motornál állítsd az alapjáratot mindig. Ha akkor sem megy, akkor tekerd be a levegőcsavart maxra és aztán lődd be az alapjáratot ha megy. Ha megvan már csak a keverék arányt kell eltalálnod a levegőcsavar tekerésével kifele. Ha leáll mikor kitekered, akkor csavard be és ha jó akkor hagy úgy. :D Akkor jó, ha lassan esik vissza a fordulat. Ha semmi sem jó, akkor máshol lehet a gond. Sok sikert! (esetleg benzinszint vagy úszó nem-e lukas v rossz)
2015. ápr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De rosszul érted vagy érthetetlenül mondtam. xD Melegítsd föl a motort üzemi hőmérsékletre és mielőtt piszkálnád a levegőcsavart próbálj alapjáratot állítani. Ha nem megy akkor (szintén meleg, járó motornál) tekerd be fullra a levegőcsavart és azután próbáld az alapjáratot belőni. Ha sikerül eltalálnod egy jó pöfögős alapot akkor okés. A levegőn akkor tekergess kifele ha nem lassan esik vissza a fordulat vagy nem jó és fuldoklik. Akkor be kell lőni a benzin levegő keverék arányt. Ennél jobban nem tudom elmondani. :D
2015. ápr. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!