Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hátsó teleszkóp mitől...

Simson hátsó teleszkóp mitől nyikorog?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem bele használtan két hátsó telót mert ami rajta volt annak fele hiányzott :D eddig jó volt de most ahogy ráülök már nyikorog is ahogy összenyomódnak a telók, olyan fémes nyikorgás mint egy rozsdás száraz rugó. Lehet ezeket felújítani? Van aki azt mondja olajos teleszkóp, van aki szerint sima rugó és ez simson betegség. Sok mindent nem tudok a teleszkóp típusáról, külsőleg krómozott a fém takarólemez.

2015. ápr. 20. 20:49
 1/1 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Nem természetes. És fel lehet újítani őket. Ha olyan teleszkópod van mint amira gondolok :), akkor, a porvédő hengert le kell nyomni és egy félbevágott műanyag "dugót" ki kell venni a rugók közül. Így a teleszkóp rugó lejön a porvédővel együtt. Bocs, de jobban nem tudtam leírni :).

Aztán a teleszkópot úgy lehet megbontani, hogy egy kicsit megmelegíted és körmös karral lecsavarod a végzáró anyáját. Sok javítási könyv van a neten Simsonról. Szerintem ott képekkel illusztrálva megtalálod.

Általában a szimmeringet kell cserélni bennük az olajjal, és meg is van a felújítás.

Remélem segítettem

2015. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!