Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel avagy inkább benzin?...

Dízel avagy inkább benzin? Autóvásárlás szempontjából kíváncsi vagyok a véleményekre!

Figyelt kérdés
Az autó inkább rövidebb távon lenne használva, és kombi autókon gondolkozom (pl: BMW 320d) Ha esetleg személyes tapasztalattal, vagy kész érvekkel tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném! :-D

2015. ápr. 21. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
ha éves szinten legalább 20Ekm-t mennél, akkor dízel. de ha főleg rövid távokon használnád, akkor benzin.
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hányan ülnétek benne, és kell-e csomagtér? Miért pont BMW? Meg egyáltalán mennyit szánsz rá?
2015. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

+1 a benzinre a rövid távok miatt.


(a BMW 20d motorja az egyike a legrosszabb motoroknak)

2015. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen évjárat, vagy hogy? Így nehéz írni bármit is. Ha 15 éves kürül, akkor TDI, az meg az Audiban van. Ha vadonatúj, vagy 3-4 éves autó, akkor lehet 320d is, mert még kitart majd pár évig (a 2-3-4 százezer kilométert mutató órájú bmw dízelekben nem lehet megbízni).
2015. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Na már megint kezdődik ez a dízel vs benzin melyik a jobb hülyeség!kismillió ilyen kérdés van az oldalon,mi lenne ha használnád az oldalkeresőjét?!?!?!Amúgy meg milyen az a kész érv?!?!
2015. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én dieselt vennék de nem bmw-t. Mondjuk ez anyagi kérdés is mert akinek belefér a bmw az vegyen. Általánosságban nem bmw-re én akkor is dieselt veszek ha nem megyek 20 ezer km-t ha hosszú távra tervezek az autóval. Egy normális méretű diesel kombi megáll 6 liternél fogyasztásban ha nem padlógázzal közlekedünk, ebbe még a sok város is belefér, ez tapasztalat. Egy ugyanekkora benzines sok várossal? szerintem 10 alatt nem jön ki. Ha veszek 10 évre tervezve egy nagyjából fiatal valósan futott dieselt évente 10 ezer km-en megspórol 100-150 ezret. 10 év alatt a 10-szeresét. Igen és ott a kettőstömegű, a porlasztó csúcsok, a nagynyomásu szivattyú, turbó lehet hogy egyszer tönkremennek de 1,5 millióba belefér és azért az sem igaz hogy a benzinesre egy forintot sem kell költeni. A fékbetét, lengéscsillapító az elkopik a benzinesnél is. És nem utolsó sorban a menettulajdonságai is jobban tetszenek.
2015. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy eddig a pontig még igazat is adok neked:


" Igen és ott a kettőstömegű, a porlasztó csúcsok, a nagynyomásu szivattyú, turbó lehet hogy egyszer tönkremennek de 1,5 millióba belefér és azért az sem igaz hogy a benzinesre egy forintot sem kell költeni."


Mi nem az ellen szoktunk harcolni, hogy valaki ne vegyen ilyen felhasználásra dízelt, vegyen. De amikor Vérpistike megveszi majd a 14 éves E46 320d-t egy milláért, majd ez amit itt felsoroltál az mind letérdel egy éven belül és bele kell locsolnia a verdába a vételár több mint felét, akkor lesz ám rendesen sz0póágon. Majd vigasztalhatja magát, hogy amit akkor rákölt, az majd visszajön X év alatt :D


Ha vesz egy új dízelt ami legfeljebb néhány éves és van benne max 50 000km, akkor tényleg évekig fog spórolni az üzemanyagon és ő lesz a legboldogabb ember a világon. Viszont ha vesz olcsón egy olyan öreg dízelt, amiben benne van a Hold-Föld távolság másfélszerese, akkor nem biztos, hogy olyan tuti boltot fog csinálni :D


Szerintem itt konkretizálni kellene a kérdéssel kapcsolatban pár dolgot, és utána mindkét tábor okosabbat tud mondani. Ennyiből nem tudjuk, hogy adagolós E46-ot szeretne, vagy egy két éves F31-et. :)

2015. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Imádom a dízel autókat, nekem is az van. De rövid távra inkább benzinest vennék.
2015. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!