Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázvédelem/ápolás és alvázmo...

Alvázvédelem/ápolás és alvázmosás mennyire fontos? Illetve az előbbi mennyibe kerülne szervizben?

Figyelt kérdés

2006-os kocsim van, amire nagyon vigyázva lett és vigyázok rá a mai napig, viszont mikor lecseréltem a kerekeket, láttam, mintha alul a lengőkarok környékén és néhol az alváznál rozsdás lenne. Aztán lehet, hogy csak kosz, illetve az lehet, hogy minimális rozsdamennyiség minden kocsi alján van /kivéve a gyárból frissen kitolt zsír új szalonkocsik alján/.


Amúgy nem rohad sehol az autó, szépen karban van tartva. Ezen az alvázvédelmen mégis agyalok. A Ti autótoknál csináltattatok ilyet? Mennyire fontos ez? Az alváz lemosása is mennyire fontos? Ezt is csináljátok?


Köszi a válaszokat!


2015. ápr. 21. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó megidealizálni, hogy miért is jó ha van egy kis rozsda. A legjobb, ha nincs rozsda.

Nem csak az alváznál lehet rozsda, hanem a lemezek belső oldalán, vagy a lemezek összeillesztésinél is, ami kívülről még nem látható. Minden üreget ki kell mosni néha, főleg télen és tavasszal, vagy sáros út után. Az alvázvédelem megsérülhet, ezért időnként le kell ellenőrizni és ha szükséges, javítani, vagy teljesen lefújni újra az egészet, belül a lemezek visszaperemezésénél is. Ártani nem árthat. A belülről induló rozsda ellem meg üregvédőszerrel kell befújni minden üregbe. Erre a célra olcsó megoldásként szoktak olyan olajat használni, ami nem bántja a fényezést ha kifolyik az üregekből.

2015. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló leírta a tutit. Én olyan olajat használok belső üregvédelemre, ami ha kifolyik nagyon ragad, de nem bántja a dukkót...csak le kell törölni.

tíz éves az autóm, kezdetektől kapja a védelmet. egy mákszemyi rozsda sincs rajta. Néha látni húsz éves rozsdafolt nélküli, kiválóan karbantartott gyönyörű autókat.


sok babra van vele, de megéri.

...persze nem szervízben, hanem otthon, aknából, sk.

2015. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hány évente kell/ajánlott ezt megcsinálni? Mennyibe kerülne és hány órát vesz igénybe?


Amúgy én mindenképp szervizben csináltatnám /nem márkaszerviz/, mert itthon elég körülményes lenne. A garázsban ugyan van aknám, de oda is elég körülményes lemenni, a hely is szűkös, a dzsuva is túl nagy... Ja meg olyan az akna kialakítása, hogy ha fölé állok teljesen az autóval, akkor én nem férek le. Ha pedig úgy állok, hogy leférjek, akkor a kocsi aljához nem férek hozzá teljesen. Elég pepecs, szóval ezért is mennék inkább szervizbe. Az olajcserét is ezért nem itthon csinálom, mert nem olyanok a körülmények.


Szóval ha valamit az autó alján kell bűvészkedni, az egyértelműen szerviz...

2015. ápr. 22. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A lengőkaron (felfüggesztésen) mindegyik autón van felületi rozsda,amit használnak.Nekem 2003-as kocsim van.9 éves kora óta van nálam.Én 2-3 alkalommal mosom évente az alját,pedig esőt és havat sem lát soha.Alváz és üregvédelemre én profi szervízbe vinném a kocsit.Otthoni gányolgatás soha nem lesz jó.Évi 5000 km-t megyek kb. vele csak.Normális alváz és üregvédelem megéri,hiába több százezer forint.De olyan helyre kell vinni,ahol leszerelnek mindent a kocsi aljáról tényleg,és becsületesen meg is csinálják az egész alváz és üregvédelmet,nem csak taknyolnak.Ilyen hely meg kevés van.
2022. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!