Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsihoz mért kötelező az...

Jogsihoz mért kötelező az elsősegély ha valaki elvből nem használná?

Figyelt kérdés
én elvből nem játszom istent meg újraélesztősdit az tuti.mert nem én vagyok az isten,nem rendelkezem mások életével és élete felett sem,ez max a mentők dolga.ennyi erővel állatorvosi diploma mért nincs beépítve?lehet baleset szarvassal például.az meg nyugodtan meghalhat ott helyben?fordított helyzetben én sem várnám el hogy megmentsenek.de azért 15ezret kötelező kicsengetni érte.
2015. ápr. 23. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen logika alapján beülsz a kocsiba, és halálra gázolsz valakit az is az élete fölött rendelkezés, szóval beszívtad a provokációd. Túl ostoba vagy te ehhez a játékhoz...
2015. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De életet is menthet, ha valaki egy kötözést jól megold, ahogy tanulta, ez pedig azért nem nagy istenkedés, hanem alapvető egy embertársunkkal szemben. Bár sokan - talán én is - szerintem nem mernének hozzányúlni egy összeroncsolódott emberhez.
2015. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elméleti vizsga se kelljen, ha elvből úgysem tartod be a KRESZ szabályait.
2015. ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem,ha egyszer megsérülsz, majd a törött csontodra,vérző sebeidre is csak legyintenek,hogy nem játszunk itt életmentősdit. Az orvostudomány egy hangyányival sokrétűbb,mint az újraélesztés. Az elsősegély meg,mint a neve is sugallja, a hozzáértők megérkezéséig eltelt idő értelmes kitöltésére szolgál. Ez idő alatt SEGÍTESZ embertársadon,mert hogy ugye fontos számodra egy másik emberi lény testi épsége (főként,ha te okoztad esetleg a sérülést).
2015. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

17:45 itt csak te vagy olyan mitn amit leírtál.grat hozzá.


mi köze a kresznek egy balesethez ha nem én okozom?

másrészt van aki eleve már a vértől is rosszul van nemhogy még tőle várják el hogy életet mentsen.

és mért kell hogy fontos legyen valakinek egy vadidegen.főleg ha pl ő okozza a balesetet.tegyük fel részegen nekem jön valaki, ő megsérül én nem.akkor hálából majd ápolgatni kéne? bűncselekményt követ el balesetet okoz összetöri a kocsimat és még elvárásai is vannak?


"Remélem,ha egyszer megsérülsz, majd a törött csontodra,vérző sebeidre is csak legyintenek,hogy nem játszunk itt életmentősdit"

direkt irtam hogy én nem várnám el hogy megmentsenek hasonló helyzetben.olvasni is kellene.

2015. ápr. 23. 18:07
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén remélem, hogy elvből nem is fogod megcsinálni ezt a vizsgát.
2015. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem sokat ér, van némi igazságod. Ha valaki elvágja az ujját bekötöm, de ha kint van a bele mit csináljak vele? Nem vagyok orvos, ha a legjobb szándékkal és ismeretekkel próbálok ellátni egy sérültet, akkor is hibázhatok, aztán meg engem vonnak felelősségre.

A hazai kresz és egyéb oktatás megmaradt a '60 - as évek színvonalán. Ma ott a telefon, GPS, segítséget hívsz, kis ország vagyunk, odeér(hetné)nek hamar a mentők.

2015. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Anno a KRESZ oktatóm azt mondta: Nem baj ha tudjuk, de ne nyúljunk hozzá, mert lehet nagyobb bajt csinálunk.

Egy mezei ember ilyen esetben kapkodhat, nem tud sokmindent, és baj lehet belőle. nyugtatni kell a sérültet, és bízni abban, hogy nem lesz baj.

Úgyan így felesleges az EÜ doboz a kocsiba

2015. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

valamilyen szinten tényleg értelmetlen


alap dolgokat bárki megold, de pl. ha látnék egy motorost földön feküdni, nem mozdul, max a mentőket merném hívni, meg biztosítanám a terepet, de nem csinálnék semmit, nehogy esetleg én okozzak neki még durvább sérülést

2015. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De pl ha valakinek leállt a szíve vagy a légzése, akkor nincs olyan, hogy "nagyobb bajt okozhatok" meg "nem merek hozzányúlni"...Ilyenkor megpróbálod újraéleszteni, itt nem tudsz gondot okozni, de megmentheted az életét.
2015. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!