Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsinál az...

B kategóriás jogsinál az elsősegély vizsgát kötelező a forgalmi vizsga előtt megcsinálni vagy lehet utána is?

Figyelt kérdés
Mert nekem már arra nem lesz időm a forgalmi előtt. :s
2015. márc. 13. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy.
2015. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Esetleg akinek lenne még észrevétele nyugodtan írja meg.
2015. márc. 13. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit kellene még írni?

A jogsi kiadásához feltétel, hogy legyen elsősegélynyújtásról vizsgád. De hogy ezt húsz éve szerezted meg egy akármilyen tanfolyamot követően, vagy tegnap csak úgy levizsgáztál, vagy eü dolgozó vagy, lényegtelen.

Sem a KRESZ tanfolyamnak, sem a gyakorlati oktatásnak nem feltétele. A tanulóautóban jogilag csak utas vagy, az oktató felel mindenért, így baleset esetén is neki kell tudni elsősegélyben részesíteni sérültet.

2015. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
valóban csak a jogosítvány kiadásához kell tudni bemutatni. nem feltétele a vizsgának.
2015. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék, nem érdemes az elsősegély vizsgát a végére hagyni.

Nekem már majdnem 1 hónapja megvan a forgalmi vizsga, de az elsősegély vizsgám csak a héten lesz. Nem a legjobb, hogy emiatt nem mehetek el a vizsgaigazolásomért.

2015. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!