Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Tipo digitális műszerfal...

Fiat Tipo digitális műszerfal hibára tud még valaki megoldást találni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon reménykedem, de hátha.

Az a gond, hogy a világítása ütemesen villog, folyamatosan világítás helyett. Egy teljesítmény tranzisztor (BD438) tűz forróra felmelegszik pár percen belül. Azt lecseréltem. Az elektrolit kondenzátorokat cseréltem, egy gyanús ellenállást cseréltem (színkód szerint biztosan nem 10 ohmos, inkább 30 Kohm). A helyzet nem változott sajnos.


2015. ápr. 23. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy komolyabb szaki szerintem hamar megoldaná a kérdést. A háttérvilágításnak nem lehet egy bonyolult tápellátása.
2015. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű az sem, mivel a processzor vezérli. Nyomógombbal lehet állítani a fényerőt. Jó lenne egy kapcsolási rajz ...
2015. ápr. 23. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek a digitális műszerfalak minden olaszban kerülendők!Nem akarlak elszomorítani,de nem hiszem hogy lesz aki meg fogja tudni oldani!
2015. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hagyjuk ezt az olasz dumát :) Eddig működött, nyilván 20+ éves alkatrész purcant meg. Azért az nem olyan ritka ...
2015. ápr. 23. 22:32
 5/7 adokveszek1984 válasza:
Tudom nem feltétlen megoldás de amiket irtál hogy elvégeztél gondolom belekerült már legalább ezer forintba, és 8-10 órádba. Használtan 3-4 ezer forint egy műszerfal. Nem lenne egyszerűbb? Annyit még, hogy tipom van szintúgy de ha elektronikai problem lép fel, a hibát legelőször a gyökereknél keresek. az esetek 100%ában ezidáig kontakt problem volt wd40 finom csiszolópapír és működik. A teljes külső világitás + indexek behaltak 1, azaz 1!!!! oxidált bal első lámpa csatlakozó miatt!
2015. jún. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 adokveszek1984 válasza:
minden más vele egyidőben kellene működő világítás rendben van?
2015. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az olasz fikázásról csak anyit hogy a tipoba borg gyártotta a digitműszerfalat mint pl audi a4 be is a digit részt mellesleg nekem volt 2 hibátlan, ellenkezőleg az analóggal amit már láttam vagy 2őt elolvadni... :D amúgy tényeg inkább próbálj egy bontottat én 10000ért vettem komplett kábelköteggel együtt
2015. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!