Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részecskeszűrő csere, vagy...

OneHaf kérdése:

Részecskeszűrő csere, vagy tisztítás?

Figyelt kérdés

Kerékcserét követően (felemelték az autót közben) kigyulladt a részecskeszűrő lámpám az autóban (Nissan qashqai). Azonnal kiolvasták a hibát és szennyezetnek jelezte a részecske szűrőt, a hibakódot nem lehetett kiütni. Hazafelé jövet kb 5 km után a jelzés kialudt, megálltam újraindítottam, de ismét nem villant fel.

Tudom nem nyugodhatok meg, de mi a megoldás, kiüttetni nem szeretném, esetleg kitisztítás, vagy inkább csere?



2015. ápr. 25. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A hiba ott van, hogy az emberek nagy része nem tudja megfelelően használni a részecskeszűrős autót. Sokan csak városban használják, a részecskeszűrőnek pedig kell hogy felmelegedjen, és használják hosszabb utakon is autópályán. Szerintem a legjobb megoldás kiíratni belőle, mert akkor megszűnik minden probléma. De ha te ezt nem szeretnéd, tisztíttasd ki.
2015. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben én azzal próbálkoznék hogy elmennék egy hosszabb útra, ahol nagyjából lehet egyenletes sebességgel haladni, persze nem érdemes nagyon távoli célt választani, inkább körutazás-szerű legyen a menet. Ezalatt végbe tud menni a szűrő regenerációja, és nem feltétlenül kell bármit is csinálni a szűrőnek, ha meg ez nem segít akkor jöhet a tisztíttatás. A csere legyen az utolsó lehetőség mert rettentő drága egy ilyen szűrő.
2015. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy most nem látni a hibaüzenetet, így nem tudom hogy ott van-e, hosszabb távon jöttem el a kerékcsere helyszínéről. Mondjuk a szerelő is a kiiktatást javasolja, ezért már vacilálok, hogy mi legyen. Csak féltem az euro 4-es besorolást.
2015. ápr. 25. 11:40
 4/4 feco8888 válasza:
Hallo hallo rigotech dpf baj megszuntetes tobbe nem lesz gondod dpfrol nem fustol nem eszik majjd tobbet az auto referencia video youtuben
2016. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!