Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 5 millióért?

BMW 5 millióért?

Figyelt kérdés
5 millióért már viszonylag fiatal BMW-ket lehet venni amik nagyon tetszenek (pl: 2011 es 5 ös sorozat) Viszont tényleg minden használt autóban ott a rizikó? Jobban megéri új autót venni a megbízhatósága miatt (tudod,hogy hogyan használtad stb) vagy ez egy "átverés"?

2015. ápr. 28. 19:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ti milyen autót vennétek ha max 5 millió a keret rá? Újat vagy használtat?
2015. ápr. 28. 19:58
 2/17 anonim ***** válasza:

Én 5 millióért használtat vennék - de nem 5-ös BMW-t. Mert ennyiért vagy egy lerúgott ötöst kapsz (csak miheztartás végett a mienkbe 260e km volt 3 éves korában) vagy valami kisebbet - pl. 1-est vagy 3-ast.


Mondjuk a 3-as is jó autó, abból már talán kapnál szépet és jól felszereltet ennyiért. Bár csak a HAHU-t nézegetve a realitás ott is az, hogy már a 2012-esekben is 120-150e km van. Ott meg már nagyon közel van az első milliós nagyságrendű nagyszervíz sajnos.


Ebből a szempontból egy középkategóriás új autó gazdaságosabb vétel.

2015. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogyha bmw kell, akkor ne vegyél opelt. Szerintem a 3-as sorozatból(E90 vége) egész jókat lehet venni ennyiért. Ha kifogsz egyet ami nem volt szarrá gyilkolva, akkor a gyatyád sem feltétlenül megy rá, M.o-n már egész olcsón is tudják szervizelni a Bmw-ket. Esetleg ha céged van, akkor érdemes lenne németországban venni,mert akkor nem kell rá áfát fizetned. Nekem jelenleg egy 2010-es 318d-m van, németből hoztam 210 ezer km-mel most van benne 340 ezer.Az a vicc hogy jobban néz ki mint sok itthon árult "150ezer km-es" Eddig (lekopogom) csak a kopó alkatrészeket kellet cserélni.
2015. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ennyiért 2011-esből csak max valami agyonhasznált kis dízel motorosat kapsz.


Amit biztonságosan tudnál venni 5-ös BMW-ből az az E60. Ebből kapnál jó felszereltségűt. Csak persze azt is tartsa fenn az ember.

2015. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5 millióért én Sciroccot, vagy A5-öt vennék, BMW-t biztos nem, a fentiek leírták miért nem.
2015. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 fajta autó létezik, amit 5 millából semmiképp se vennék; Az új autó, és a BMW. Utóbbiról előttem leírták a lényeget, azt nem ragozom. Az új autó meg kigördülve a szalon ajtaján min. 10%-ot veszít az értékéből. Nekem nem ér ennyit, hogy én finghatok bele először.
2015. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. ápr. 28. 21:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Ennyiért 2007-től gyártott MB C osztályt vennék (CDI 170Le), nem 5-ös BMW-t.
2015. ápr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

E60-at tudsz ennyiért venni, F10-hez ez kevés; vagy 3-ast, E90-et, ahogy írták is. Én mondjuk, ha lenne 5 millióm rá, vennék egy E46 330i-t 2.5-ért :)

Racionális szempontok alapján egyébként - feltételezve, hogy Ötöshöz hasonló méretű kell - Skoda Superb-et, Mazda 6-ot, Toyota Avensis-t néznék. Vagy pedig az Audi A6 C6-ból is lehet szemezgetni, ha mindenképpen prémium kell.

"Viszont tényleg minden használt autóban ott a rizikó?"

Igen, de ha minimálisra akarod csökkenteni, akkor vegyél garanciával használt autót. Ott a Jahreswagen, a Premium Selection meg a Weltauto. Aztán lehet csemegézni.

2015. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ebből mondjuk lehet venni egy új Mitshu Lancert egész komoly felszereltséggel, vagy vannak ilyen árú autók.

Használt autóból 2 fajta van, ami szét van gyilkolva, és ami nem. És igen ritka, az amire költöttek, jól megy, nincs baja és el is akarják adni.

Tesóm új autot vett, nekem adta a régit 10 éves, tip-top állapotban van, 160 ezer km-rel, és 200 ezeret úgy elvitt a kocsi, hogy eddig minden szerelő dicsérte, hogy korához képest nagyon jól nézz ki.


Ennyiért csak új autót vennék. Pár használt autót láttam már, és azt kell mondanom itthon 90%-a egy hulladék. Költve nem volt rá, de 2-3 milliót akar a 10-12 éves autóért. Nevetséges.

2015. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!