Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes gázüzemű autót venni?

Érdemes gázüzemű autót venni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyos helyzetekben igen.
2015. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Ahogy dieselt sem.
2015. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Aki a benzinmotorhoz ragaszkodik annak igen, de én inkább egy dieselt vennék ahogy eddig is.
2015. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Én sem mondanék le a dízelről, imádom. Viszont ha sok rövid hidegindításos távokat mennék városban, akkor elgondolkoznék a gázon.
2015. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

"Viszont ha sok rövid hidegindításos távokat mennék városban, akkor elgondolkoznék a gázon."


Mert akkor járhatnál végig benzinnel, vagy miért?!


Akkor érdemes gázos autót venni, ha hosszabb távokat utazol. Így ugyanis dízelnél olcsóbban tudsz közlekedni km árban és az autó fenntartása nem lesz drágább, mint egy benzinesé.


Perzse vannak hátrányai (pl. vizsga, mélygarázsba nem hajthatsz be sok helyen, helyet vesz el a tartály, stb...) de nem veszélyes.

2015. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha ingyen adnák, akkor sem tennék gázt az autómba.
2015. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
miért?
2015. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

6-os vagyok


Azért, mert:

-drága a beépités

-mondjon ki mit akar, de sok lóerő elveszlődik a gázzal, ez tény.

-aki ilyen nagy benzinmotoros gépeket vesz, az birja tankolni is, vagy vegyen kisautót inkább.

-és a fő ok: veszélyes. Vajon mélygarázsba meg csomó helyre miért nem hajthat be, mert olyan atombiztos?? Sokkal szigorúbb a vizsga is, csomó probléma van vele.


Amennyiért veszel egy jó minőségű gázszettet, annyiért én a dizelemet úgy rendberakom, hogy 100 ezer km-t minimum elmegy hibátlanul, keveset eszik, nincsenek korlátozások és nem rettegek benne.

2015. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

- a beépítés megtérül elég hamar, ha valaki használja is az autót. Könnyedén kiszámítható, hogy mennyi idő alatt. Nekem pl. fél év alatt könnyedén

- Igen, ez tény. Zokogok, amikor a benzinnel 170 LE-s autóm gázzal "csak" 155. Nem is tudom hirtelen mit csináljak... Ja, de tudom, semmit, mert észre sem lehet venni.

- Már ne is haragudj, de ez nem érv.

- Nem, egyáltalán nem veszélyes. Azért nem engedik be a mélygarázsokba, mert a gáz nehezebb, mint a levegő és 20 éve, amikor a törvényt megalkották még nem voltak jól szellőztetett mélygarázsok illetve nem voltak biztonságos gázszettek. Jelen állás szerint egy gázszett még balesetben is biztonságosabb, mint a hagyományos benzintank. Sokkal biztonságosabb. És amúgy az új, dupla védőszelepes gázszettekkel be szabad hajtani a mélygarázsokba (ezt csak úgy mellékesen mondom)


Én 200e-ért veszek a kocsimba vizsgával és beszereléssel egy Agis komplett gázszettet egy Hana gázinjektort 500e km garival.


Te 2 kilóért egy kettős tömegű lendkereket sem cserélsz a kocsidban, hacsak nem valami századeleji dízeled van, de akkor kár bármivel is összehasonlítani.

2015. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

"Mert akkor járhatnál végig benzinnel, vagy miért?!"


Azért kedves mindenkinél mindent jobban tudó és mindenkit leoltogató, aki más véleményem mer lenni azt gyerekes bosszúból lepontozó, 72%-os válaszoló, mert nem szeretnék havonta EGR-szelepet kikormolni, két havonta DPF-t kényszerregeneráltatni és évente turbót cserélni.

Képzeld, van a családomban olyan akinek gáz üzemű autója van. Ráadásul gyárilag gázos, nem utólag átalakított. Az illető szinte kizárólag a városban használja a kocsit 5-15km-es távokra és nem jár benzinnel.

2015. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!