Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tuning! Én úgy gondolta...

Benczebalazs kérdése:

Simson tuning! Én úgy gondoltam hogy veszek egy 60/4-es hengerszettet, hozzá 60-as főtengelyt, karbit még nem tudom pontosan milyet és mekkorát és egy tuning könyököt. Egyébként milyen és mekkora karbit ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!!!! Legfőképpen tartós és erősebb simot akarok mert a gyári kicsit gyenge és nem akarom a blokkot átalakítani ezért. Ja és sport rezó van rajra!

2015. máj. 1. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartós az már tuti nem lesz.
2015. máj. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A házi barkácsolás és átalakítás, még jóindulatúan sem nevezhető tuningnak. Az ilyen beavatkozások, az esetek 90%-ban vagy rövidebb élettartamot, vagy többlet fogyasztást, esetleg kisebb teljesítményt eredményeznek. Némi szerencsével az összeset. :(

Ezzel nem azt mondom, hogy nem létezik eredményes tuning, de ahhoz alapos műszaki háttér szükséges.

Végül: a tuning és a tartósság nem kimondottan "együtt járó" fogalmak. ;)

2015. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szolovjov ***** válasza:
14%

Igenis tartós lesz, mert az S51 Simsont eredetileg 70 ccm-esnek tervezték, de az akkori szabályok nem engedték úgy kismotorként forgalmazni. Így lett az is 50 ccm-es, bár adtak ki egy kis szériát ami gyárilag 70-es volt. Olvass csak utána, Simson S70 :)

Nekem 70 ccm-es, 4 felömlős hengerem van, 19-es karburátorral. 30 ezer km-t mentem vele minden probléma nélkül. A fogyasztása 2-2,5 liter. Egyébként hogy mekkora karbit igényel, az attól függ hogy milyen forgósra van csinálva a henger. De én 19 mm körüli porlasztót ajánlanék, hátha a jövőben megjön a kedved egy 70-es átalakításhoz és akkor az a karbi ahhoz is jó lesz.

2015. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szolovjov!


"..hogy mekkora karbit igényel, az attól függ, milyen forgósra van csinálva a henger...én 19mm körülit ajánlanék"


Ugyan meséld már el, hogy csinálják forgósra hengert?

/ha áll a dugó és a henger forog, akkor jó 19-es karbi?/ :D :D :D

2015. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!