Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek első motornak...

Szerintetek első motornak melyik lenne jobb (50cm³), simson vagy robogó?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Simson szempontjából

-váltani kell

-korukból fakadóan bütykölést igényel

-hangosabb a robogónál

-nem szeretik a meleget

de:

-könnyen kapsz hozzá alkatrészeket

-kiválóan megtanulod a kuplung és a váltás fogalmát (autó esetén a későbbiekben)

-könnyen szerelhető, kevésbé burkolt

-terepen jó

-nincs nagy értéke


Szerintem tanulni az első néhány kilométerek megtételéhez a Simson a helyes választás, én is ilyenen tanultam, nekem bejött. Ha nem gyilkolod, kisebb hibák jelentkeznek rajta.

2015. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
simson, de csakis akkor ha normális állapotban van. Ha rendesen meg van csinálva semmi komoly gondja nem lehet. Kiváló kezdőmotor ha később nagyobb motort akarsz, illetve jobban motor kinézete van mint egy robogónak. Ha megteheted akkor fúrasd fel 60asra vagy 70esre a hengert. Semelyik rendőr nem fogja észrevenni az átalakítást és sokkal jobb lesz a menetteljesítménye. Annyi hogy nem 2.5litert hanem kb 3at fog enni 100on, de szerintem az a plusz 200ft 100km enként elhanyagolható.
2015. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
és nagyon olcsó hozzá az alkatrész és nem igényel különösebb szaktudást a szerelése.
2015. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az első válaszoló nagyon életszerű, pontos útmutatót vázolt, a kettes kicsit többet nézett ki belőled, nem vette figyelembe a kezdő mivoltodat...azzal együtt, hogy jót akart..



szóval egy aránylag jó állapotú szimó..akár Star, Schwalbe, vagy újabb..

2015. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, melyiket választod. A Simson-nál vedd figyelembe, hogy többet kell foglalkoznod vele, mint egy robogóval. Ha mindennapos használatra kell, és főleg városba, én a robogót ajánlom inkább.


A váltás nem nagy dolog, egy óra alatt belejön az ember, csak emiatt nem érdemes Simson-t választani mindenképp.

Sőt, városban kényelmesebb a lámpák között, hogy a robeszen nem kell váltogatnod. Van, akinek ez is szempont.


Az alkatrészekkel is azért vigyázni kell. Simson-hoz gyárit már nem kapsz, max bontottat, vagy utángyártottat, aminek a minősége felemás. Simson-t tényleg ki kell fogni, hogy ne legyen vele sok gondod.

2015. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Inkább a Simsont ajánlanám. Lehet, hogy nem olyan elegáns, és kényelmes, mint egy dizájnos robogó de éppen ez benne a pozitívum, ha tanulni akarsz. Egy két eldőlés nyoma könnyebben eltüntethető, mintha egy csilivili műanyag oldalidom teljes hosszában végigreped. És a szerelés is hozzátartozik, a motorozáshoz. Tiszta égés, ha valaki nem ismeri az alapokat, és még egy piti hibát sem tud elhárítani. Később úgyis megérzed, amikor eljön az ideje, hogy nagyobb szebb motorra válts.

Addig hajrá egy swarblival! :)

2015. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!