Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50 köbcentis motort...

Milyen 50 köbcentis motort vegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és le szeretném tenni az AM kategóriás jogosítványt. A kérdésem az lenne, hogy milyen motort tudnátok nekem ajánlani kezdésnek? Nekem az endurok nagyon bejönnek, viszont félek, hogy a váltás nehezen menne. Abba kb mennyi idő alatt lehet beleszokni? Vagy először robogóval kéne kezdenem?

2015. máj. 3. 22:22
 1/8 Pataki Márk válasza:
A robogóban egy dolog jó. Megbízható. De ha megadja magát akkor az sok bosszúságot szül. Ráadásul elveszi a motorozás élményét. Számomra az nem motor, csak valami jármű amivel el lehet menni a boltba wc papírért. Csak gáz és fék. Fúj. Viszont megy rendesen.Simsont semmikép ne vegyél. Azzal csak a baj van. Ha nem úgy használod ahogy kell, akkor lelehet adni vasba. Enduro 50ccm.... Hát rövidek a sebességek de azzal árkon bokron mehetsz,és nem adja meg magát olyan könnyen mint a simson. Ezek arra vannak tervezve, hogy húzzad. De a hibalehetoség pont olyan mint a simsonnál,szoval könnyű javítani, csak az alkatrész drágább. de mondjuk jobban is néz ki mint bármelyik motortársa. A gyorsaságit szerintem felejtsd el.(már ha eszedbe jutott) az egy méhecske ami csak zümmög. A döntés rajtad áll. Gondold át hogy mire szeretnéd használni. Hol motoroznál sokat. Én személy szerint enduro párti vagyok. Azzal a szántástól az aszfaltig mindenen jó motorozni. De vigyázz a krossz gumi nagyon kopik az aszfalton, a slick gumi meg csúszkál a határban. Szép napot.
2015. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pataki Márk válasza:
A váltás miatt nem kell félni. Az a legjobb az egészben. 1-2 hét alatt megszokod. Mindenki lefulladással kezdi. Még a motogp versenyzők is.
2015. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas választ!

Ment is a zöld :)

2015. máj. 4. 21:24
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy valószínűleg enduro lesz. Tudnál ajánlani párat?

Az Aprilia rx 50 pl milyen? vagy a yamaha dt?

2015. máj. 4. 21:26
 5/8 Pataki Márk válasza:

Hát figyelj. Nagyából mimd ugyan olyan. Mind irányításra mind erőre. Ha halgatsz rám, akkor 2000 évjárat alatt semmi képp ne vegyél akármit is mondanak. Hiába ha szép,ha jolmegy, régi. 15 év alatt azért lehet megfordult 2-3 embernél és ha mind kókányolt rajta valamit, akkor azt már megette a fene.az ha bedöglik csak a baj jön. Hidd el tapasztalat. Az rx jó választásnak tűnik kb 2005 évjárat.

Meg figyu, keress rá a keewayre tuttommal az valami kínai moci. A kinairol tudnod kell hogy nem egy drága mootor, és mint minden az is tönkre mehet. De milliószámra van hozzá alkatrész és elég olcsón. Lehet negativnak tűnök, hogy csak a hibát és a javítást ismétlem. De ez sajnos ezzel jár. Minél öregebb annál nehezebb beszerezni az alkatrészeket.Ne járj úgy mint jónéhány motoros kolléga. ha dt akkoris az ujjabbat. Azok nagyon vadul néznek ki. A penzel banny ovatosan. Tudd meg miert akarja eladni. Nezz utana mindennek a kivalasztott motoron, es nyugodtan koss bele, ha valamit hiányolsz. Az leviszi az árát. alkudj. Vedd elo a penzt es mutasd neki hogy ha nem kell akkor megyek. ( persze ha sokalnád az árát) Mind belemegy mert kell a pénz. kicsit túl lőttem ezt a kérdést, de na. A motorosok tartsanak össze. Sok sikert.

2015. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem Rieju MRT 50 esem van és elégjó.

még az apriliát meg a derbi sendát nézd meg.

2015. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ismét ment a zöld!

2015. máj. 8. 19:40
 8/8 anonim válasza:
A jogsi lerakatahoz szukseges ido a valtas megtanulasara kb 2het, ahhoz hogy azt mondd h tudok motorzmi valtoson az 2honao,legalabb is nekem ugy ment bár en 5évesen kezdtem motorzni terepen es azota is ezt uzom egyperpillanat egy 50 dt-m van ezelott crossaim voltak...az 50kobcentis motorok nagyjábol egy évig elegitik ki az elvárásaid egyébként,valoszinu en is visszatérek a krosszozáshoz es utcára marad a kis dt, egyébként egy jó állapotu yamaha dt 50 ha nem akarsz terepezmi se komolyabban motorzni akkor tökéletes választás
2015. máj. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!