Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek sok felnőtt 25-40...

Szerintetek sok felnőtt 25-40 éves értelmes ember, miért nem tudja felmérni, hogy az anyagi lehetőségeihez képest milyen autót engedhet meg magának?

Figyelt kérdés

Tudom, törődjek a magam dolgával, de engem komolyan és rosszindulat nélkül érdekel ennek a háttere.

Munkatársam vett 760-ért egy Mondeo TDCI-t, mert pár évnyi spórolás után összejött a pénz. Azt mondta hülye lenne ennyiért Swiftet venni. Most elszállt a turbo, azóta busszal jár dolgozni. A havi keresete 70-90 ezer Ft.

Ennek mi értelme van így? Csak azért tettem fel a kérdést, mert rengeteg ilyen példát látok. Az autós tudásom lévén próbálok tanácsot adni, de a végén az jön ki, hogy én vagyok a hülye, vagy irigylem az autót.

Így aztán fel is függesztettem ez irányú tevékenységemet.


2015. máj. 4. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

A magyar nép súlyosan autómániás. Az "átkosban" az autó volt a széles néprétegek számára elérhető legkomolyabb luxuscikk és csak jó 25 éve jutottunk el odáig, hogy bárki szabadon vehet autót, nem kell éveket várni rá, nem kell horribilis összegeket adni érte a használtpiacon (volt ám olyan, hogy a pár éves használt autó többe került, mint az új, mert legalább azonnal meg lehetett venni - lépett is a párt az ügyben) és az átlagember is megengedhet magának ennyi kényelmet. Olyanok vagyunk, mint a kisgyerek, aki megkapja karácsonyra az évek óta vágyott játékvasutat és nem tud elszakadni tőle. Autó kell mindenkinek, mindenre, de lehetőleg minél nagyobb, drágább, felvágósabb.

A mai harmincas, negyvenes korosztály már ebbe a világba született bele, nem vártak 3-4 éveket a MERKUR kegyelmére, viszont gyerekkoruk meghatározó emléke volt az autópiac kinyílása, az első "nyugati" autó és a többi nagy horderejű esemény. Ők is abban élnek, hogy autó nélkül lehetetlen közlekedni, ha pedig már autó, akkor minél nagyobb legyen.

Ezért aztán a hazai autósok túlnyomó többsége számára az autó nem csak közlekedési eszköz, hanem az önkifejezés egyik nagyon fontos módozata is. Éppen ezért nem olyan autót választanak, ami optimális lenne ahhoz, amire használják.

2015. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Mondeo helyett swift?


Mondeo VS. swift


[link]


Kell még érv?

2015. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
#2 igazi hülye vagy. 760 ezerért 2005-től gyártott Swiftet lehet venni, aminek 4 csillagos töréstesztje van.
2015. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nekem meg van szerelő ismerősöm és azok az újabb swiftek is harmatgyengék, a 4 csillag csak marketing az eladásra a régebbi szégyene miatt. A tényleg biztonságos és tényleg jó suzukik az SX4-től kezdődnek. Azok már valóban okésak.


760-ért valóban van új, igaz, rossz a példám mivel abban régi van, de annak még a kényelme is ott van, ami más autóhoz képest szintén egyáltalán nem jó. Egy Mondeo egész más szint. Sokkal szebb kivül-belül, minőségibb és sokkal jobban és több dologra használható.


Nyilván ha valaki 70-90 ezer között keres, nem fogja sok dologra használni mint pl. sok utazás, de ha az tetszik, akkor az tetszik. Rosszat fogott ki sajnos, aljáról vett olyan Mondeo-t, 1 millió alatt nem ajánlatos ilyen Mondeo, inkább a régi. Munkatársa a kérdezőnek ott szúrta el. Spórolni kellett volna még pár hónapot.

2015. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, TDCI Mondeo 799 ezerért, 756 ezer kilométerrel, alaposan kihasznált állapotban. Akkor a 760 ezerért vett Mondeo-n nem csodálom, ha máris elszállt a turbo.

2015. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
#4 persze, hogyne. Az összes autó az Isten, csak a Suzuki sz*r. Buszozz te is!
2015. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, most viszont Te vagy igazi hülye! Mikor mondtam, hogy az összes autó Isten, csak a suzuki szar?


Még a Suzukik közül is kiemeltem az SX4-et, ami tényleg jó.


Én egyedül azt a régi suzuki swiftet tartom igazán rossz autónak, de az az újabb sem valami jó képességű, igaz sokat fejlődött biztonság terén, de minőség, kényelem szempontjából nem jó továbbra sem. De biztonságból sem, csak jobb, mint a régi.


A kérdező kollégája valóban sokkal jobban járt volna egy újabb Suzuki Swift-tel, de mint mondtam ha nem tetszik, nem lehet mit csinálni.


Az lenne a durva, ha BMW-t, vagy Audit vett volna. Azért a Mondeo ezeknél ésszerűbb választás, de 70-90 ezres fizetésből még az se a legjobb. Hiszen a Fordnál az a csúcsmodel. Egy Focus lett volna a valóban ésszerű döntés számára.


De mi értelme van, hát nyilván nem számított rá. :( Kéne használt autónál, de biztos jó vételnek tűnt. Suzukival nem érezte volna jól magát, ez van. Összespórolja szépen a turbo árát, aztán örülni fog!

2015. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem gondolt bele, hogy mi mehet tönkre rajta és hogy az mennyibe kerülhet. Ezért nem hülye, vagy nagyravágyú, csak rosszul informált. Lehet, hogy azt sem tudta, hogy a Suzukiban kevés dolog roomolhat el, mert egyszerűbb benzinmotorja van. Most megtanulta a leckét.
2015. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mert a sok birka kifelé él . Az számít a gyökérnek hogy Xezer vadidegen mit gondol róla. Ha azt látják hogy nagy a verda, tán azt is gondolják hogy van lóvéja. Én speciel ha új vagy nagy autót látok, a sofőr alapján döntöm el hogy: Céges,A Banké,Apu adta kölcsön,maffiózó.,stb.

DE semmiképp nem gondolom az ilyenekről hogy megdolgozott

érte. Azt meg végképp nem hogy a sajátja.

2015. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!