Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol kell felönteni a VW...

Mako attila kérdése:

Hol kell felönteni a VW Transporter t3 1.6 TD 4es váltóját olajjal?

Figyelt kérdés

0 0 6914

Sziasztok! Segítség kellene! 

Van egy T3-as Transporterem, 88-as évj.

1.6os TD, 4-es váltóval. 

Na most, váltó olajat akartam cserélni. Leengedtem a régit, ám mikor az újat beleöntöttem (egy a váltó tetején lévő műanyag kupakos nyíláson) az alul elkezdett kifolyni a váltó és a motor közti tömítésnél! 

Arra tippelek hogy rossz helyre öntöttem! Valaki segítsen, előre is köszi! 



2015. máj. 6. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a felső holtponti jel nézőkéjének a nyílásába öntötted. :) Nem ismerem a T3-ast, de valahol a váltó oldalán keress a leeresztő csavarhoz hasonlatos csavart, az lesz a betöltő és egyben a szintjelző nyílása is.
2015. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy nézem a jobb oldalán az első részénél van. Azon keresztül kell pumpával feltölteni.
2015. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bajer ***** válasza:
Sajnos a lendkereket olajoztad át. Juthatott a kuplungtárcsára is az olajból. Váltó le, olaj letöröl, kuplungtárcsa és lendkerék benzinnel átmos, megszárad, váltó vissza. Ja, ha már úgyis lenn a váltó, érdemes úgy feltölteni olajjal és utána visszarakni.
2015. júl. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!