Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi kocsimban 20K km/1év,...

A régi kocsimban 20K km/1év, az újban 30K km/2év a pollenszűrő csereperiódusa. Miért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nagyobb a szűrő kapacitása, több szennyezőanyagot tud megkötni. Meg az is lehet, hogy nem, csak a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy 20.000 km vagy egy év alatt még nem telítődik annyira, hogy feltétlenül cserélni kelljen.

Egyébként pedig a mai szervizperiódusokat nagyjából annyira kell komolyan venni, mint a fogyasztási értékeket. Olyan jó 6-8 éve a gyárak kezdtek teljesen elrugaszkodni a valóságtól a 30.000 km-es olajcsere-periódusokkal, az élettartamkenésű váltókkal és egyebekkel. Pedig közben a valóság még mindig azt mutatja, hogy 15-20.000 km-nél vagy egy évnél tovább nem bírják a hiper-szuper longlife olajok sem és a váltó sem haragszik meg érte, ha 100.000 km-enként megfelelő friss kenőanyagot kap (akkor van baj, mikor a "jaó az bele" jelszó jegyében az adalékolt olaj helyére valami olcsó hajtóműolaj kerül). Ugyanez van a légszűrőkkel és pollenszűrőkkel is: nem annyival nagyobb a kapacitásuk, amennyivel nőtt a csereperiódus, csak az egységsugarú vásárló azt hiszi, hogy így olcsóbb az autó fenntartása.

2015. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
függ a szűrő fajtájától is
2015. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most akkor mit csináljak? 1 év 10 ezer km után kicseréljem?
2015. máj. 6. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:
No meg a szűrő minőségén túl függ attól is, hogy milyen terepen használod az autót, ha állandóan poros helyen jársz, akkor cserélheted havonta is.
2015. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én meg sem néztem mennyi az előírás, évente cserélem.
2015. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én évente szoktam cserélni.

Nem nagy összeg, ennyit igazán megér a dolog

2015. máj. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!