Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék motorozni. Régi...

Szeretnék motorozni. Régi vágyam, de vajon jó lenne-e nekem ez a motor?

Figyelt kérdés
Szóval Szeretnék egy 2006-s Yamaha YZF R6-ot. Ennek az az oka hogy 195 cm vagyok és olyan 85-87 kg. ( nem mutatnék jól egy r125-n és nem is gyorsulna úgy ahogy kellene szerintem. ( 150 kg-ig terhelhető azt hiszem ). Nos.. ez a motor jó lenne-e nekem ? ( 22 vagyok és majd 24 évesen lehet úgy hallottam mivel nekem nincs két év tapasztalatom a1-ben ) // mellesleg csak Yamaha érdekel és csak a sport motorok, így esett erre a választás.

2015. máj. 5. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A haverom pont ebben a szituban van. Rossi fanok vagyunk, meghát a UYamaha a legszebb is. DE! az R6-os sajnos A2vel sem lehet vezetni. Nem folytják le 35KWra. O már azt fontolgatja, hogy vesz egy olyan R1-et mint az enyém és szarik az egész számolgatósdira.
2015. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezt most nem értem akkor ez hogy működik ? mert at R1 túl nagy lenne nekem első motornak
2015. máj. 5. 14:26
 3/11 A kérdező kommentje:
A-s jogosítvánnyal korlátlan nagyságú motort lehet vezetni... Szóval ha veszel egy R1-et ( 132 kW ) annak nagyobb a teljesítménye mint egy R6-nak ( 91 KW )
2015. máj. 5. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Üdv! Szerintem nem lenne jó neked ez A motpr. Nem rosszból, hanem azért, mert 0 tapasztalattal életveszélyes. Alul nem megy, ha meg pörgeted, nagyon megy => csábít a bűnre. És addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.

Jól megszabtad a feltételeket: "jó nekem az R6? Csak Yamaha sportmotorok érdekelnek, az R125 nem." Leszűkítetted a kört az R6-ra és az R1-re :D

Saját tapasztalat: 15 éves koromban 50-es szupermoto.

16 évesen 125-ös CBF.

Utána következett egy elég nagy ugrás, 2 éve hajtok egy CBF 600-ast. Éppen ki tudom használni a képességeit, (bár messze nem tökéletesen), nem érzem úgy, h kevés a 78 LE, és egy R6-ra már épphogy át mernék ülni, de nem mozogné rajta olyan otthonosan egyenlőre. Röviden: az R6 NEM kezdőmotor, úgyhogy javasolnám az érdeklődési köröd tágítását. Mivelhpgy mindjárt az R6-ot írtad, nem merem a 300-as Ninját javasolni (a 250-eshez volt szerencsém, bitang-jó gép), de mondjuk az ER6-F-et megnézhetnéd, vagy az XJ6-ost. Szépek, jók, és kevesebb eséllyel ölöd meg magad (rosszabb esetben mást is) velük, mint egy R6-tal.


Még annyi, hogy hoába vagy 22 éves, vagy hiába csak 24 évesen vennéd meg, ha addig nem motoroznál, ugyanúgy kezdőmotor lenne, és bár éredtebb, talán higgadtabb lennél, ettől függetlenül nem volnál elég egy R6 meglovaglására (lehethogy úgy tűnik, hogy lenézlek, de hidd el, jóindulatból mondom).


Üdv!

2015. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Van lehetőség valahol arra hogy egy kis tapasztalatot szerezzek? Csak mert én eléggé magas vagyok a kicsi motorokhoz... 195-el .. :) és lehet h igazad van DE én nem vagyok az a hajtós típus :) autó mögött is elég szelíd vagyok, DE nagyon hálás vagyok a válaszodért :) Lehet h igazad van.
2015. máj. 5. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, 12 éves korom óta motorozok 400ccm-ig mindenfélével. Szintén R6 fan vagyok, meg is merném ülni de nem pörgetném 5000 felé.. Attól, hogy az ember sportmotoron ül, nem kell, hogy a térde leérjen minden kanyarban. A kényelem miatt kezdetnek ajánlanék egy túrasport, F3-as CBR600-at. Nagyon kezes gép és (szerintem) nagyon szép is.
2015. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A sportmotorok egyáltalán nem nagytestűek. Hamarabb a sport-túra kategóriában találsz termetesebb gépet :)
2015. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor #6-os azt mondod h az R6 rendben van ha nem vagyok egy őrült fsz :D aki minden kanyarba le akar feküdni az aszfaltra ?
2015. máj. 6. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt akarod kiemelni a válaszomból, akkor lényegében igen. De nem a magasságod és a vezetési tudásod miatt.
2015. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hanem ? igazából mire gondolsz ?
2015. máj. 7. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!