Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőfolyadék-kérdés: Jó a...

Hűtőfolyadék-kérdés: Jó a desztillált víz?

Figyelt kérdés
600-as motoromon elrepedt a hűtő csöve. Távol voltam az otthonomtól, sikerült helyben megcsinálni, de jobb híján kb 1,75liter desztilált vízzel töltöttem fel a hűtőt, és a hiányzó 0,25 litert sima "csapi vízzel" pótoltam. Érdekelne, hogy az a 0,25 liter csapi víz okozhat-e valamilyen kárt a hűtőrendszerben az 1,75 liter desztillált vízzel keverve? Garázsban tárolom a motort. Szerintetek cseréljem normális hűtőfolyadékra, vagy maradhat?

2015. máj. 6. 14:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Továbbá a "rendes hűtőfolyadék" miből áll? Nem vagyok képbe. Jól tudom, hogy fagyállót kell keverni valamivel? Mennyivel, milyen arányban?
2015. máj. 6. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

csapvíztől korrodálódhat a fém illetve vízkő se kizárt.


Keverni ioncserélt vagy desztillált vízzel szokás.

2015. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hűtőrendszerben alapesetben fagyálló hűtőfolyadékot használunk. Ez kétféle lehet. Az egyik módszer: készre kevertet veszel, ennek van egy fix fagyáspontja, beletöltöd, azt' jóvan. A másik: fagyálló hűtőfolyadék koncentrátumot veszel, ez töményen tartalmazza a szükséges anyagokat, majd desztillált vízzel hígítod. Itt te állítod be a szükséges fagyáspontot a hígítási aránnyal. Van olyan hűtőfolyadék is, amit akár csapvízzel is meg lehet keverni, de nem olyan egetrengető összeg a desztillált víz, hogy ne férne bele a költségvetésbe. Abban pedig biztos, hogy nem lesz kosz, ami lerakódhatna.

Most nem szükséges fagyállóra cserélni a hűtőfolyadékot, előreláthatólag egy darabig nem lesz olyan idő, hogy a garázsban tárolt motorban megfagyjon a folyadék. De még a tél beállta előtt meg kell ejteni a cserét. Az a két és fél deci csapvíz nem ideális, de abban a helyzetben nem tudtál mást tenni. Mindenesetre a hűtőrendszert nem fogja hazavágni, nem olyan mennyiségről van szó, ami komoly kárt okozhat. Azt javaslom, hogy cseréld ki a hűtőcsövet (ha van időd, az összeset is cserélheted, mert ha egy elöregszik, a többin is fog az idő) és ha minden szivárgásmentes, töltsd fel friss hűtőfolyadékkal a rendszert. Valahová feljegyzed a folyadékcsere dátumát és onnantól kezdve 2-3 évre le van tudva a probléma.

2015. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem a segítségért! :)
2015. máj. 6. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Amint tudod, cseréld le fagyálló/desztvíz keverékre az előttem szóló szerint...
2015. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 saghipeti válasza:
A fagyálló hűtőfolyadékoknak csak egyik szerepe a fagyás elleni védelem, majdnem ilyen fontos a korrózióval szemben nyújtott védelem, így nyáron sem érdemes sima vízzel üzemeltetni a rendszert. Egyébként ha már víz, akkor legalább lágyított, de inkább ioncserélt vizet érdemes használni. Ha érdekel bővebben a téma: [link]
2015. máj. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Desztillált vizet most vettem 5 liter 500Ft. Szóval ha le is cseréled nem halsz bele... :D
2015. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!