Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség defekt és...

Mi a különbség defekt és durrdefekt között?

Figyelt kérdés

Többféle magyarázatot is hallottam,de szeretném mostmár tisztába rakni a dolgot.

1.első esetben csak 1, utóbbi esetben mind a 4 durran

2. a lyuk/szakadás nagysága szerint van megkülönböztetve

3. nincs is olyan hogy durrdefekt max durchdefekt, ami német eredetű és arra utal hogy átszaakd a kettős gumifal.

Köszönöm előre is



2015. máj. 7. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a defekt mikor leereszt egy juktól,a durrdefekt meg az hogy robbanásszerűen kipukkan a gumi.
2015. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lyuktól*
2015. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Ha lassan leereszt akkor defekt, ha kidurran mint a lufi, akkor durrdefekt.
2015. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nem nagyon fordul elő, hogy 4 kerék egyszerre durran el.


Egyébként a megkülönböztetés kb ez:

Defekt minden olyan eset amikor elszáll a nyomás viszonylag gyorsan. Pl kiszúrja egy szeg a kereket és leereszt 1-2 perc(-1-2 óra, nap) alatt.

Durrdefekt pedig amikor valóban szinte eldurran a kerék. Tehát nagy hangja van, és szemlátomást károsodik a gumi extrém módon és a levegő gyakorlatilag pillanatok alatt elillan. A megkülönböztetés onnan jön, hogy menet közben durrdefektnél váratlanul irányíthatatlanná válhat az autó is akár. És ez általában elő is fordul. Balesetveszélyessége miatt különböztetik meg leginkább

2015. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

ezt a 3 felsorolt magyarázatot milyen "szakértőktől" hallottad?!?!??a 3. Ponton amúgy kiégtem......

Egyébként ne aggódj,hallani fogod a különbséget a sima és a durrdefekt között!!

2015. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A harmadik magyarázat az igaz, a szó eredetileg a német "Durchdefekt" - azaz átlyukadás - szóból ered. Ezt "magyarosították" egyesek "durrdefektre", mert nem tudnak németül, és így valami "értelme" lett a szónak.
2015. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a némettől függetlenül is logikus a durr defekt szó, hiszen jó nagyot robban, ilyen hangon, hogy DURRR :D
2015. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszadóknak :)

a három pontot 3 különböző embertől szedtem, egyik sem szakértő.

2015. máj. 7. 13:36
 9/11 veterán vas ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy egyik válasz sem jó igazából.

1-válasz. Sok év vezetek, de nem hallottam még olyanról, hogy négy! defekt egyszerre.

(na jó, ha a rendőrök kiteszik a szöges útzárat, akkor esetleg, de ez is leginkább csak a filmeken....)

2-válasz. Kicsit van igazság alapja, mert ha hirtelen nagy felületen szakad szét a gumi, akkor valóban robbanás szerűen távozik a levegő és azt a köznyelv durrdefektnek hívja.

3-válasz. Lehet, hogy idegen eredetű szó, de a mi nyelvünktől idegen az " rch" mássalhangzó torlódás, hagyjuk meg a németeknek.


Mellesleg a 3.válaszban említett "kettős gumifal" kifejezése is lassan a múlté, hiszen egyre kevesebb a tömlővel szerelt kerék.


A lényeg: ahogy előttem is leírták, a durrdefekt hirtelen robbanás szerűen következik be, és szinte mindig hanghatás kíséretében távozik a levegő.

A másik esetben -talán hogy érzékeljék a különbséget- gyakran szokták használni, a "lassú defekt" kifejezést is.

2015. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hagyhatjuk meg a németeknek. Pl.: durchmars
2015. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!