Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiába adom rá a gyújtást, nem...

Ingenieur kérdése:

Hiába adom rá a gyújtást, nem indul az autó. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy 12 éves Swift-ről van szó. Úgy indult a dolog, hogy először még be tudtam indítani az autót. Viszont amikor megpróbáltam kitolatni, akkor hiába nyomtam a gázt, egyszerűen nem akart megmozdulni. Csak egy érdekes hangot adott. Mint valami elektromos "zizegés". Kézifék nem volt behúzva. Megpróbáltam, hogy mi lesz ha teljesen leállítom és újraindítom, de ekkor már el se akarta indítani a motort. Az önindító ment, de a motor nem röffent be. Viszont azt hallottam, hogy a motorháztető alatti biztosíték ház csendes "sercegő" hangot ad. A műszerfalon pedig az indításgátló lápája világított folyamatosan.


Biztosíték nem volt kiégve, de egyenként kihúzogattam őket és visszaraktam. Mire ezzel végeztem megérkezett a segítség is, aki ráadta a gyújtás azt autóra, hogy meghallgassa mi lehet a probléma és láss csodát beindult a motor és simán haza jöttem vele. Illetve többször is leállítottam és elindítottam az autót azóta is.


Mi lehet a baj?



2015. máj. 7. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont amikor megpróbáltam kitolatni, akkor hiába nyomtam a gázt, egyszerűen nem akart megmozdulni. Csak egy érdekes hangot adott."


Legközelebb kapcsolj hátramenetbe, és menni fog.

:D


"Az önindító ment, de a motor nem röffent be. Viszont azt hallottam, hogy a motorháztető alatti biztosíték ház csendes "sercegő" hangot ad."


Ez kontakt hibára utal, valahol lehet egy laza kötés, pl. laza akku saru, lelazult motor test, vagy a főbiztosítéknál egy elégett kötés.


Szerintem.

2015. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rükvercben volt az autó. :)


Köszönöm szépen a választ. Érdekes módon a biztosíték ki berakás után elindult, ezért feltételezek én is egy kontak hibát.


De elég nyugtalanító mindenesetre.

2015. máj. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!