Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az AM jogosítványnál mik a...

Az AM jogosítványnál mik a megszabások a közlekedésnél? Help motorosok.

Figyelt kérdés

Idén töltöttem be a 14. életévemet,és a szüleimmel,úgy döntöttünk,hogy lerakom az AM kategóriájú jogosítványt,tehát 50 köbcentis motorra. Budapesten lakom,azon belül a XVI. kerületben,tehát nem egy zsúfolt városban.

Viszont nem tudom,hogy mennyire éri meg letenni,hol mehetek mennyivel,vagy inkább várjak még pár évet és rakjam le nagyobbra? A motor,nem túrázásokra vagy messzi utakra kéne,hanem a környéken járkálni pl.: elmenni haverokhoz,elugrani a boltba,edzésre menni,suliba menni stb. Mennyivel és hol,milyen utakon mehetek egy AM jogosítvánnyal?



2015. máj. 7. 21:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszát,nagyon sok mindenben segített,így legalább tisztábban látom a dolgokat!

Visszatérve a motor sebességéhez,én csak egy videóból láttam,ahol a fickó egy sima egyenes úton egy piros Malaguti Drakon 50-essel ment 108km/h-val,de valószínűleg az a motor meg volt bütykölve,azért ment annyival,ha megtalálom a videót,elküldöm.

2015. máj. 7. 21:44
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
A videó kb. senkit se érdekel...
2015. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
10. kommentelő: Több mint 3 éve motorozok,föld utakon és ritkán aszfalton is,tehát a tapasztalat az megvan. Nagybátyám 49cm3 köbcentis Honda robogójával kezdtem,és most egy Simson S51 N-em volt,de eladtam,mert új motorra gyűjtök,amivel mehetek közutakon,tehát van rajta lámpa,indexek stb.,mivel meguntam,hogy mindenhova biciklivel kellett menjek,ezért szeretném lerakni a jogsit kismotorra.
2015. máj. 7. 21:53
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
" és 16 éves korodig nem mehetsz a smkp-val külföldre. " mindegy milyen idős vagy,smkp-val akkor sem mehetsz külföldre!!!
2015. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
14: Én hétvégén voltam Ausztriában az 50-es endurommal és senki nem szólt egy szót sem.
2015. máj. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%
akkor neked szerencséd volt
2015. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy külföldre akarok menni? Eszembe se jutott kimenni másik országba,egy 50-es motorral...
2015. máj. 8. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!