Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti után huzzátok a kerékanya...

Jackson666 kérdése:

Ti után huzzátok a kerékanya csavarokat egy idő után?

Figyelt kérdés
Áprilisba szereltem fel a nyári gumikat kell e ujra meghuzni a kerékanya csavarokat vagy sem? Mert amikor feltettem én meghuztam ahogy tudtam de már tovább nembirtam. Kell e most utánhúzni?
2015. máj. 9. 12:43
 1/8 szántóvető ***** válasza:
én utánhúzom 50 Km megtétele után.lehet hogy nem tudok húzni rajtuk de megnyugszok.
2015. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja ha utánahúzod. Egyébként felrakásnál ne csak kézzel húzd be, hanem lábbal is rúgdosd meg, amíg nem ad ki "csillingelő" hangot.
2015. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a kerékcsavarok úgy vannak kitalálva, hogy ha felszereléskor a mellékelt kerékanyakulcsot kézzel erőből meghúzod, az pont elég. Nem kell cső, nem kell ráállni, nem kell rugdosni.


ha egyszer meghúztad, az nem lazul ki.


a (rém)hírekben szereplő kerékelhagyások a hanyagságból, csak kézzel meghúzott csavarok miatt fordulnak elő, mert "elfelejtődött" a kulcsos meghúzás.

2015. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek rúgdosni, újrahúzni? Mikor le kell venni a kereket csak úgy recseg az anya, nem hogy lazulnn, még jobban rágyógyul idővel, hidd el nem fog kigurulni alólad :D
2015. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha egyszer meghúztad, az nem lazul ki. "

Nekem már lazult ki, utánhúzásnál kiderült. Sőt olyat is láttam már, hogy bár légkulccsal volt meghúzva, akkor is meglazult és kapott a kerékagy is rendesen.

2015. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A légkulcs végképp nem biztosítás hogy tökéletesen meg van húzva. Ahány gumisnál jártam eddig, mind kézzel húzott minden csavaron miután géppel betekerte.
2015. máj. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig akárhány gumisnál jártam, mindegyik megemlítette, hogy húzzak utána. Tízből kilencszer kellett is.
2015. máj. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szántóvető ***** válasza:
alufelnit nem szokás légkulccsal készre húzni mert ha túlhúzzák akkor kiszopósodik a furat.
2015. máj. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!