Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autó? Mi...

Miért nem indul az autó? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2005-ös Ford Focus 1,6 TDCI-m van, amit tavaly nyáron vettem. Télen jelentkezett először ez a probléma, hogy egyszer csak nem indult el az autó. Vagyis beindult, ment kb. 2 métert, majd leállt a motor. Ezt követően kb. egy hétig, hiába bármi, nem indult az autó. Az önindító tekert, próbált elindulni, de a motor mégsem indult. Próbáltuk felmelegíteni az autót a garázsban, próbálgattuk az aksit (mert az egyik Ford szervizben azt írta ki hibának), de semmire nem reagált. Végül csak hidegindítóval tudtuk elindítani. Ezután, még a télen még egyszer előjött a hiba, akkor egyből hidegindítóhoz voltunk kénytelenek nyúlni (bár tudjuk,hogy nem valami jó megoldás). Később egyszer sem produkálta ezt a hibát, egészen mostanáig. Ma viszont újra ugyanaz megtörtént, ami télen. Elindult az autó, ment pár métert, majd leállt a motor és többet sem indul az autó. Most már nem lehet a hidegre fogni meg az aksira (töltöttük, próbálgattuk, de semmi). Valószínűleg be kell vontatnunk egy Ford szervizbe, bár nem igazán bízom benne, hogy ők megtalálják a hibát (esetleg nem-e mást akarnak kicseréltetni, mint ami a gondot okozza, aztán lehet csak hónapok múlva derül ki megint). Hibakiolvasó programunk van (univerzális csak, nem fordos), de az nem jelez semmit. Valaki esetleg járt már hasonlóképpen? Mi okozhatja ezt, hogy csak így leáll az autó és nem indul többet? Üzemanyagellátás?
2015. máj. 12. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Üzemanyag ellátásnál lesz elhet valami.
2015. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szakaszosan csinálja csak ezért inkább elektronikai hibát mondanék (persze lehet üzemanyag, de akkor piszok, ami ledugítja néha, de ez a kevésbé valószínű) Szerintem valami kontakt hiba, zárlat, stb van (esetleg repedés egy nyák-on) Ami szakaszosan jön elő (hőmérséklet tartományokban, rázkódásra vagy bármi) Vidd el egy komolyabb autóvillamossági szervizbe. Nem lesz egyszerű de egy agyas szaki kiméri előbb utóbb.
2015. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja (szerelők), hogy csak akkor tudják kideríteni, mi a baja, ha akkor visszük oda, amikor nem indul. Nekem már ez gyanús, szerintem egy szerelőnek ennél többet kellene értenie hozzá, hogy így még csak tippjük sem volt (télen jártunk 2 Ford szervizben is, mindkettőben tanácstalanok voltak)...
2015. máj. 13. 10:05
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen normális hozzáállás, ha minden oké akkor mégis honnan tudná mi a baj?
2015. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiváncsi lesze, most felvitetem a kocsit trélerrel hozzájuk, hogy most mit mondanak. remélem nem megint az aksival jönnek. Az önindító rendesen hajt, ha aksihiba lenne, akkor nem hajtana, volt már 2x tönkrement aksink a másik autókban.
2015. máj. 13. 11:32
 6/8 anonim válasza:
Mi volt a probléma ha szabad tudni ?
2020. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak egy üzemanyagszűrőt kellett cserélni rajta, mert az előző tulaj ezt lefelejtette és 60 ezrenként cserés lett volna. Mi kicseréltettük, így teljesen megoldódott a probléma. :)
2020. febr. 16. 20:14
 8/8 anonim válasza:
Köszi a gyors választ még így is, hogy ilyen régi a kérdés.
2020. febr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!