Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi lakcím nélkül,...

Külföldi lakcím nélkül, ideiglenes német rendszámmal hogy juthatok el szabályosan a honosításhoz szükséges műszaki szemle helyszínére?

Figyelt kérdés

Az autón 30 napig (jelenleg is) érvényes, ideiglenes (piros szélű) német exportrendszám van. Egy magyartól vettem Magyarországon, aki Németországban dolgozik és lakik, és azóta már visszautazott, így őt nem kérhetem meg.

Az autóhoz megvan minden érvényes német papír: forgalmi, törzskönyv, műszaki, TÜV papír, biztosítás, adásvételi (magyar nyelvű), és még egy papírom is van a Vas Gereben utcai NKH-tól, amin szerepel, hogy melyik nap hány órára várják az autót műszaki szemlére.

Ha egy közúti ellenőrzésen megállítanának, mialatt a lakóhelyemtől a Vas Gereben utcáig (kb 10 km) viszem az autót, akkor azonnal bírságolnának? (esetleg tapasztalat alapján) Elvégre tisztán látszik, hogy nem adót akarok csalni a külföldi rendszámmal, ami ellen ezt a törvényt elvileg meghozták... A bírság összege tudtommal nagyon magas.

A Magyar Autóklub jogi szakembere szerint így én nem vezethetem az autót az országban, és az okmányirodából kellene kérnem 3 napos ideiglenes forgalomban tartási engedélyt (3500 Ft), viszont ott azt mondták, hogy csak magyar rendszámra tudják kiadni.

A traileres szállítás egy ilyen viszonylag rövid útra elég gazdaságtalan.

Ha tud valaki egyéb (nem horribilis összegű) legális alternatívát, vagy megosztaná saját tapasztalatát hasonló ügyben, azt nagyon megköszönném. Persze lehet "hazárdírozni", de ha nem muszáj, ezt elkerülném.



2015. máj. 13. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Viheted az export rendszámmal vizsgázni, de az NKH-tól írásban kapott időpont egyébként is útvonal engedélyként használható a lakóhely és a vizsga helye között a megjelölt napon.

A biztosítás a te nevedre szóljon...

2015. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt az információt sehol nem láttam eddig.

Viszont a biztosítást az előző tulaj váltotta ki a saját nevére, ami a rendszámmal együtt 30 napig érvényes (amikor Németországban kiváltotta, még nem tudhatta, hogy sikeres lesz-e az adásvétel). Úgy gondolom, hogy ezt a rövid időtartamú biztosítást az autóhoz adják, és egyébként a kocsi összes jelenlegi papírján ugyanaz a név szerepel.

2015. máj. 13. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:
No igen, csak hogy a magyar honosításhoz kérni fogják tudtommal a magyar biztosítást.
2015. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a biztosítást elegendő közvetlenül az okmányirodai ügyintézés előtt (ami az utolsó lépés) megkötni.
2015. máj. 14. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!