Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor mi van ezzel az AM...

Most akkor mi van ezzel az AM kategóriával? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval elkezdtem az AM kategóriás jogsit és mondta az oktatónk, hogy hogyha robogóval tanulunk/vizsgázunk akkor váltós motort nem vezethetünk azzal a jogsival. De ezt hogy jelzik a jogsin? Ez az első kérdésem a második pedig az, hogy haverommal mentünk és csak neki van motorja és megoldható, hogy együtt megyunk majd vezetni és egyszer ő vezet egyszer meg én? A válaszokat köszönöm :)

#motor #váltó #robogó #kismotor #autósiskola AM kategória
2015. máj. 13. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni hogy az AM kateg. vezetői engedélye ilyen módon megkülönbözteti a kismotorokat/mopedeket//robogókat. Tudtommal köbcenti ill. teljesítmény határ van, azon belül mit számít, hogy pedálos (babetta) vagy kormányváltós(riga) vagy lábváltós (schwarbli) vagy éppen egy váltó-pedál-nélküli robogó.
2015. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szerencses85 ***** válasza:
A jogosítványon a hátoldalon a korlátozásoknál egy kódszámmal jelzik (azt hiszem, 67-es, de nem 100%). És igen, létezik ilyen, máig nagy vita van belőle, hiszen az oktatók ijesztgetnek vele, van ahol figyel rá a vizsgabiztos, van ahol nem, stb..
2015. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól látom a 78 as kód:

"Automata sebességváltóval rendelkező járművekre korlátozva"


Szóval tényleg van ilyen.

2015. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van 78-as kód, csak épp a kismotoroknál nem alkalmazzák!
2015. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-es féle dologról már én is hallottam, de csak mozgássérült esetében, és autóval kapcsolatosan.
2015. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre köszönöm a válaszokat :)
2015. máj. 14. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!