Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban igaz, hogy az autóban...

Valóban igaz, hogy az autóban az sebesség mérő (nem tudom pontos nevét) sokszor csal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Pl. a tanárom az iskolában azt mondta, hogy csal a mutató.. Neki olyan 64km/h-ra kell beállni és akkor megy 50 környékével, mert csal. Minden autóban van valamennyi csalás? Mennyit csal kb? Vagy ezt nem lehet meghatározni?

Esetleg ha GPS-el nézem a sebességet? Valaki kifejtené bővebben? Megy a zöld érte!



2015. máj. 14. 08:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Csal, csal, de a forgalomban bizony óra szerint kell betartani a sebességet, tehát ha 50 a megengedett, akkor óra szerint 55-el menj max, ennyi még belefér, és igy tovább.
2015. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
67%

"a forgalomban bizony óra szerint kell betartani a sebességet"


Ez milyen marhaság már? És ha elromlott és nullát mutat, akkor mehetek 170-nel lakott területen, mert nullát mutat?


A kresz nem azt írja, hogy óra szerinti 50 a megengedett, henem hogy 50.

2015. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
5-8 km/h az eltérés, ennyivel mér többet.
2015. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 veterán vas ***** válasza:

#11-es nagy marhaságot írtál. :)

Pont az ellenkezője igaz. Pl. 50-es táblánál max. 50-el mehetsz, bármit is mutasson az órád. A rendőr az autó tempóját méri, nem érdekli, hogy mit mutat az órád.

2015. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Beviz Elek ***** válasza:

#11

A traffipax a sebességedet méri vagy a mutatódat nézegeti?

2015. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Igen igaz ezért is van az hogy a sebességnél ha 10% eltérés van annál még nem büntetnek a rendőrök sem :) Sőt mondok jobbat, most vizsgáztam forgalmin és érezhető a sebesség különbség a mi kocsink és a között amin vezetni tanultam.
2015. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de az tévedés, hogy 10% eltérésig nem büntetnek a rendőrök sem.

Ez csak 40 km/órás megengedett legnagyobb sebességnél igaz, pontosabban ott is úgy, hogy éppen 10%-os túllépésnél már büntetnek. (Nyilván nem minden esetben, mint ahogy más szabálytalanságok sem mindig járnak büntetéssel. Csak, ha "lebukik" valaki.)

40 km/óra alatti megengedett legnagyobb sebességnél akár jóval nagyobb arányú túllépést sem büntethetnek, pl. 20 km/óra legnagyobb megengedett sebességnél

2015. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Még másért is elnézést, ügyetlenségből, befejezetlenül küldtem el a szöveget...

Tehát 20 km/órás megengedett legnagyobb sebességnél még 19,9 %-os túllépést sem büntethetnek.

Ugyanakkor, pl. 90 km/órás legnagyobb megengedett sebességnél már nem egészen 4,5 %-kal való túllépésért is kiszabhatnak helyszíni bírságot, ha mérnek.

[link]

2015. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Beviz Elek ***** válasza:

Csak azt se felejtsd el, hogy helyszíni bírságot csak akkor kapsz, ha meg is állítanak utána.

6 éve van jogsim, sokat vezetek és ilyennel azóta nem találkoztam (persze létezik, de már nem gyakori). Tehát ha traffipaxozó autót látok, akkor lelassítok a 30ezres bírság határa alá és mosolyogva megyek tovább. Ha egyszer megfognak, kapok egy 5ezres csekket, de ezért az 5ezerért már 6 éven keresztül túlléptem a sebességhatárt. Ha a megtett útból kiszámoljuk a megspórolt időt, akkor nagyon is megéri. Akár évente is leadóznám ezt az összeget. Sokszor jobban is átlépem a sebességhatárt, de természetesen olyankpr jobban kell figyelni a gyanus helyeket.

2015. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Új trafinál 1,5 km a látótávolság :D
2015. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!