Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Először mértem tiris gyújtást...

Benczebalazs kérdése:

Először mértem tiris gyújtást strobival és iasztok! Nagyobb gázadásra picit elmozdul a jel óramutató járásával megegyező irányba, ez normális vagy rossz a gyújtás?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A kocsi meg más komolyabb motorok úgy vannak kialakítva hogy az előgyújtás változik a fordulatszám függvényében.
2015. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez simsonnál is igaz?
2015. máj. 14. 22:19
 3/3 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Ott is. De nem mindegy hogy merre és mennyit mozdul el.

Az előző kommentelő által említett egységet, előgyújtásszög szabályzós egységeknek hívják. Simsonban gyárilag nem gyártottak ilyet.

Ezért mérd le több fordulatszám-tartományban is az előgyújtás értékét, és arra az alaplaphelyzetre állítsd ahol a legelfogadhatóbb az érték minden fordulat mellett.

Csak még egy gondolat a stroboszkóphoz. A strobikon szokott lenni szögeltolás. Ezt a Simsonnál inkább ne használd. Helyette filctollal jelöld meg a blokkon több fordulatszám előgyújtását, majd indikátorórával mérd vissza, hogy pontosan mekkorák is azok. Ha így teszel nem fogod elrontani. Sajnos tolómérővel nem lehet megcsinálni, mert ha egy nagyon kicsit is elmozdul, rögtön rossz érték lesz.


Remélem segítettem és nem ijesztettelek meg :)

2015. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!