Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis fogyasztású, de erős,...

Kis fogyasztású, de erős, tágas és minőségi, megbízható automata dieselt keresek! Jelöltek Audi A6, Mazda6, VW Passat, Opel Insignia, BMW5, Mercedes E! Érveket és ellenérveket várok, ill. tapasztalatokat! Kinek melyik a legjobb tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés
diesel, minőségi, automata

2015. máj. 16. 07:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Napi 50km-t utazok munkába illetve 4x egy évben megyek 1000km-t. Keresek egy jó nagy, kényelmes, kis fogyasztású, de azért autópályán agilis és megbízható autót. Mivel ezt az autót sokáíg szándékozom megtartani fontos a fenntarthatóság(Audi, BMW, Merci ezért kérdéses ). 2.0 diesel automatában gondolkodok és nem tudom melyiknek a legjobb a teljesítmény fogyasztás aránya a mazda, VW, insignia hármas közül. Nem tudom melyik modernebb, mert sajnos még csak kivülről tudtam őket megvizsgálni.
2015. máj. 16. 08:00
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Egy tapasztalatom van, Insigniat ne vegyél.

Volt egy pár a cégnél, és a 2 évük alatt rengeteg problémájuk volt. Állandó visszatérő fék problémák, nem nyíló csomagtartó ajtó (amikor bent van a cuccod és repülni készülsz), check engin lámpa folyamatosan ég.


www.nepitelet.hu itt tudsz olvasgatni.

2015. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A6, Passat, 5er, E merga még 2000-es motorral is csak pályán fog jól fogyasztani, városban nem, mert nehéz a kasztni. De a 2000-es motorral meg nem mennek, csak ha újat.


Pl. régi 2000-es évek eleji modellek 130 LE-sek egy böhöm nagy karosszériához. Az újak már 170-180 körül vannak, az már megy is.


Jó lenne tudni, hogy milyen évjáratot keresel milyen keretből, illetve az a napi 50 km város, autóút, esetleg autópálya-e, akkor lehetne ennél okosabbat mondani.

2015. máj. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mazda 6, Passat, Insignia, ez egy kategória, mind nagyon szép és jó tágas autó, csak ajánlani tudom. Én a Passatot tudnám ajánlani, vagy a Mazda 6-ot, azt is mindenki dicséri, és ezek a Skyactive motorok a Mazdánál nagyon elvannak találva.

BMW, Merci és az Audi megint más kategória, már csak azért is, mert azonos évjáratnál is sokkal drágábbak mint a másik 3. Persze ezek a legtágasabbak, de ha nincs szükséged a prémiumra, akkor elég lenne egy VW is.

Én vagy egy Passatot ajánlanék 2.0 TDI-vel és DSG váltóval, vagy ha Audi, akkor ugyanez a a felállás: 2.0 TDI, az is DSG-vel vagy Tiptroniccal. Ezekkel simán hozható a 6 literes fogyasztás is.

Hozzá kell tennem hogy feltételezem, hogy 4-5 éves autót veszel, én azokról beszéltem, évjáratot nem irtál.

2015. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1.9 Tdi Passat 2008-as, keveset fogyaszt, olcsó a fenttartás. Autópályán 210 a vége. 3,5-7 liter fogyasztás.

3.0 Tdi A6 2006-os, egy álom autó, viszont kicsit drágább a szervízelés is. 2.0-es motorral biztos nem vettem volna meg.

Volna anno egy 2,5-es A6-om 2 évig, 2001-es. Szinte a gatyámat is rá költöttem.

A többiről sajnos nincs tapasztalatom.

2015. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen 4-5 éves körül gondolkodom és autóút az az 50 km

városban ritkán használom

2015. máj. 16. 12:59
 7/14 A kérdező kommentje:
én azt hallottam hogy a tesztek ellenére a skyactive motor sokat fogyaszt és belül nem olyan tágas a mazda
2015. máj. 16. 13:01
 8/14 A kérdező kommentje:
kérdés az is hogy melyik autómatás diesel megbízhatóbb 100e km fölött???
2015. máj. 17. 10:30
 9/14 anonim ***** válasza:
2. generációs Citroen C5 2.0 HDi esetleg? 8 éve használom és eddig semmi hiba nem volt vele.. jó, pár hónapja kellett bal első gumiharangot cserélni.
2015. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nem rossz autó az sem, de még közelebbről egyszer sem vizsgáltam meg...

mennyit fogyaszt 100km-en?

2015. máj. 18. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!