Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért vesznek autót,...

Sokan miért vesznek autót, hogyha félévente 1-2 alkalommal használják?

Figyelt kérdés

Több ilyen embert is ismerek.

Van nekik autójuk, de az ideje nagy részét a garázsban tölti.


Személy szerint úgy gondolom, hogy az autó arra van, hogy használják.


Én, mikor még pályakezdő voltam, nem volt autóm, busszal jártam dolgozni.De, mihelyt lett rá pénz, vettem egyet és azóta azzal járok.


A különbségen zongorázni lehet, korábban otthon vagyok, később kell kelnem, a város másik felén, kicsit kieső részen levő hipermarketbe sem probléma kimenni és nagy bevásárlást tartani.

Helyi járatos busszal meg többször kellene fordulnom, hogy eltudjak hozni 4 karton ásványvizet.



Szerintem, autót csak úgy érdemes tartani, hogyha gyakran használja az ember.Mivel sokat kell utána adózni.

Hisz, aki félévente egyszer használja, ő kidob az ablakon sok pénzt.

Mivel, egy kocsi akkor is pénzbe kerül, hogyha csak áll a garázsba.


Amúgy, a legtöbb cég belefizet a benzinbe, ahol én dolgozom, ott is térítik.



2015. máj. 16. 10:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azért vidéken elég sok helyen jó minőségű a víz, de én itt Pesten nem innék a csapból.
2015. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Na csak azt nézd, mi a kút (bár nagyon jellemzően a csapvíz nagyon nem artézi és mélyfúrásos kútból származik, mint a jobb ásványvizek, de ezen nem fogunk összeveszni), hanem azt is, hogy milyen a csővezeték. Nem 1-2 helyen van az országban 50+ éves fém vagy ne adj isten ólomtartalmú csővezeték...
2015. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mondhatnánk, hogy érdekes és egyben elgondolkodtató a kérdésed.

Bár úgy is megközelíthetem, hogy milyen alapon kérdőjelezed meg más -számodra ismeretlen- emberek autóhasználati szokásait? Tudsz a 70éves Pista bácsi agyával gondolkodni? Ugye nem. Neki fontos, hogy évente egyszer, Halottak napján elguruljon 34km távra és vissza. Nem többre. Vagy pl. az egyik szomszédnak 5

éves az autója, és 12 ezer km van benne. Nem nagyon jár el sehova. Egyszerűen szereti. Csak. Meg tudod ítélni, hogy a jómódú Tóth úrnak mennyire oszt vagy szoroz az éves költségvetésében egy Ford Mondeo fenntartása? Ugye nem.

Akkor?

2015. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha meg nem lenne autójuk azon pampognál, hogy miért nincs, amikor megtehetik?

Tudod, kérdező, az autó bár státuszszimbólum, nem az egészség záloga. Az ember mozgásra termett, és ha erről megfeledkezik, előbb-utóbb meg kell fizetnie az árát.

Egyébként én is tudok ilyen emberről A nejem 80-hoz közelítő nagybátyjának pl ott áll a 30 millás merci mellett egy Harley, meg egy Kawasaki is a garázsban. Egyedül, a 0-ról épített fel egy céget, most a fia vezeti, neki már csak az emlékek maradtak.

2015. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem meg például van önvédelmi gázspraym. Kétévente egyszer kell elővennem felső hangon, de mégis mindennap magammal hordom. Miért? A biztonság miatzm Ritkán van rá szükség, de akkor nagyon.

Ugyanezért tartanak egyes emberek autót is: a biztonságérzet miatt.

2015. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!