Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri 250es ETZ-t venni...

Megéri 250es ETZ-t venni manapság?

Figyelt kérdés
az a kérdésem lenne hogy megéri e 250es etz-t venni? lehet hogy megeszi az 5litert de a többi nagymotor meg kb 2x vagy 3x drágább.Az tetszik benne hogy bírja a 90es utazót és 2személyes. Szerintem könnyebb szerelni is mint a többi nagymotort, oda már szervíz kell szerintem. Mennyire megbízható és mennyire találok hozzá alkatrészt? Jelenleg 70köbcentis simsonom van, de szeretnék 1-2év múlva nagyobbra váltani,addig csak gyűjteni tudom a rávalót.

2015. máj. 16. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy egy négy üteműt többet kellene szerelni, mint egy 2T-t.

Haveromnak van egy patent állapotú MZje, igaz ő csak nagyon ritkán használja. Egy ilyet még én is bevállalnék hobby célra, normál használatra már nem erőltetném.

2015. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A megéri-e kérdésre a válasz nem. Akkor éri meg autót v. motort venni, ha ingyen adják v. azért veszed mert pl.: futár vagy és azzal keresed a pénzt..egyébként nem éri meg, ott a kerékpár abba nem kell tankolni.

Egyébként meg, mindenki olyan motort vesz amilyenre futja neki és tetszik is. De vegyük sorban a kérdéseid, igyekszem válaszolni mindegyikre.

1. Megéri-e 250-es ETZ-t venni : Igen, akkor ha értesz hozzá és képes vagy elfogadni (szeretni), hogy bizony nem egy új motort veszel és ha csak nem a felső árkategóriás MZ-ket célzod meg, akkor bizony lesz vele munkád bőven, mire eléred azt a szintet, amire azt lehet mondani: -Oké, irány a tengerpart, tankolok és mehetünk! :)

2. Könnyebb-e szerelni? - Nem. Csak sokan azt hiszik értenek hozzá. Egy gyertya csere, esetleg megszakító állítás még oké, sikerülhet nagyjából...de amikor tényleg hibát produkál a motor, akkor megáll a tudomány és jön a : -próbáljuk meg szétkapni-ez csak egy MZ!- jobb esetben keresnek egy tanyasi szakit a pajta végében 2doboz cigi áráért kendácsol valamit rajt..a reakció ugyan az lesz: "Az MZ egy sz_r..soha többet..meg megbízhatatlan is, meg sokat eszik, meg széthullik, meg a Feribá megmondta, hogy neki régen vóót', az is sz_r vót'...- Érted mire próbálok kilyukadni? :) Ha JÓL van megcsinálva, HOZZÁÉRTŐvel, akkor JÓ, különben meg mindenki szid mindent, csak éppen magát nem, amiért spórolt aztán szíív...

3. Megbízható-e ? - Megbízható, ha te egy megbízható ember vagy! Mutasd a motorod megmondom ki vagy! :) Az előző részben leírtak alapján, ha rendbe van rakva és nincs elrontva akkor jó. 125-ös ETZ-vel 25.000 km-t mentem, 2szer cseréltem gyertyát,1 db H4-es izzót, 1db index izzót, meg 10.000 után olajat és ennyi...illetve 5.000 km-enként ellenőriztem a gyújtást. És ha kellett akkor utánállítottam.

Az első 250-es ETZ motorkerékpárommal voltam Horvátországban, Romániában, ill. az országon belül elég sok helyen + a mindennapokban is ezt használtam..durván 40.000 ment bele, volt benne 2 defekt és a szokásos itt is-olaj,gyertya, csavarok meghúzása mert kirázkódik ( a gyújtása elektronikus, eddig ezzel nem volt gondom, egyszer kell beállítani).

Most vettem egy másik 250-est, eddig 2.000 km került bele...

És ITT a lényeg: Megvettem, átnéztem, kijavítottam, felújítottam..sok idő és bizony egy "közepes adag" pénz...megtérülő befektetés ugyanis megbízható! :) Ha valami problémám akadt, soha nem a motor a hibás, max én, amiért "Hogy nem vehettem észre!?"...szóval érted...ez elhivatottság kérdése.. Így boldog társ a mindennapokban és olcsón fenntartható és kényelmes és kezes és keveset fogyaszt..

4. Alkatrész van-e? - Igen van..a legnagyobb baj, hogy igazi MZ fanatikusnak kell lenned, hogy kiszűrjed a sok gyártó közül melyik árul selejtet és honnan / hogyan lehet jó alkatrészeket beszerezni hozzá...sajnos amit a boltban kapsz általában elég gyenge minőség. De ott az MZ Club , az MZ fórum stb...általánosságban elmondható, hogy segítőkész és összetartó banda..:)


Remélem segítettem! Az igazság az, kicsit felhúzott a kérdésed, mert elég sokszor hallom a "Megéri-e...." kezdetű kérdést, most kiadtam magamból a gondolataim! :) :) :)

2015. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a 250-es ETZ a legjobb MZ.Én sok ezer km-t mentem már vele nagyobb hiba nélkül,pár száz forintos tételeket kellett vennem hozzá.pl.úszó,féklámpakapcsoló,fordulatspirál,fékbetét.Simson után a legjobb választás,nem fogod megbánni,megbízhatóbb,sokkal erősebb,de mégis nagyoon barátságos kezes motor.Fogyasztása 4-6l.,viszonyoktól függően.A válaszom tehát az hogy megéri!!
2015. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!