Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri manapság a mindennapokr...

Megéri manapság a mindennapokra veteránautót (old timer-t) venni?

Figyelt kérdés
1967 Chevrolet Impalát néztem ki, Amerikából rendelve + egy cégre bíznám a szállítást és a forgalomba helyezést. Ismerőseim mondják, hogy gyakran tönkre fog menni valami benne, és rengeteg pénzért lehet hozzá alkatrészt venni, ráadásul a fenntarthatóság (gondolok itt a sok benzinre, amit eszik) nem lenne előnyös. Ezért most nagyon elgondolkodtam, hogy érdemes-e egyáltalán? Mert tetszik és örülnék neki, de ennyi hátránnyal nembiztos, hogy megéri.
2015. febr. 7. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól mondják az ismerőseid. Pénznyelő minden szempontból.
2015. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na igen, az amerikai vasak igazi pénztemetők - abban a környezetben elmennek, de nem véletlenül vonultak ki Európából - vegyél inkább egy azonos évjáratú Trabantot vagy Fiatot, azokkal kevesebb bajod lesz. OT-s rendszámú autó amúgy elvileg nem használható a hétköznapokban.
2015. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindennapokra semmiképpen.

Ilyet csak hobbicélra érdemes venni, ha csak kiállításra hordod...

2015. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha van pénzed vedd meg. Ha nem akadály a 18L-es fogyasztás.
2015. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Most bírod tankolni vagy nem az itt a kérdés. Az álmok sokba kerülnek de a fenti linket nézve nem mondanám, hogy a szervízköltség szempontjából nagyon rossz választás lenne.

2015. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondhatom hogy nekem is egy veteránautóm van, aztán döntsétek el hogy szerintetek is az e. Egy 1973-as Fiat 124 sport coupé autót hajtok. Az autót Olaszországban újítattam fel mert ott volt hozzá még itt-ott gyári alkatrész (lehet hogy ma is van, viszont amit tudtak szerezni gyári dolgokat hozzá, azokat megvettem de szerencsére csak a polcon állnak évek óta mert nincs rájuk szükség) meg hát azért csak olaszok építették anno. Fogyasztása nem egy mai autójé, de mindennapi használatban van és megy, a 0-100 km/h szerintem 9 másodperc alatt egy 41 éves autótól remek teljesítmény. Jelenleg egy 1973-as Fiat 128 sport coupé-t újjítattok felfelé szintén Olaszországban, de az álmom egy 1969-es Fiat 125 Special. Szóval én napi szinten használom a kocsit, 2003-óta évente hazalátogat Torino-ba :)
2015. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kimaradt hogy egy Fiat 131 Abarth-ra is igényt tartok, csak eddig még nem sikerült felkutatni egy normális példányt, ő volt aki már túllépte a 233 km/h-t
2015. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
melyik a keresettebb mercedes az europai vagy amerikai kivitel.?116 126
ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!