Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most készülök az első hosszabb...

Most készülök az első hosszabb utamra és a lejtőn való elindulást nekünk még hírből se tanították, hogyan kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval lesz az úton egy híd féle (Soroksári) és attól félek, hogy valamiért megáll a forgalom és nekem majd a lejtőn kell újra elindulnom, viszont ezt nekünk nem tanították. Fél éve van jogsim és akkor is, ha kisebb emelkedőn indulok, pánikból olyan gázt adok az autónak, hogy csak úgy bőg a motor :D Nyilván nem így kell. Nehezíti a dolgom, hogy egy régi Suzuki Swifttel fogok menni, ahol azért már nem minden fog teljesen jól.

El tudnátok nekem mondani nem szaknyelven, hogy hogyan kéne csinálnom, hogy biztosan ne guruljak vissza?


Köszi :)


2015. máj. 17. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Sajna ezt így nem nagyon lehet elmagyarázni. Rá kell érezni. Meg gyakorolni kell sokat amikor tudsz.
2015. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk most lestem meg a google mapson és nem is olyan meredek. [link]

Csak nem tudom, félek. Eleve első utam Pesten... :/ És haza felé egyedül leszek, holnap reggel a csúcsforgalomban és tartok tőle, hogy valamiért megáll a forgalom.

Ekkora emelkedőhöz vajon szükséges a kézifékes elindulás, vagy felesleges?

2015. máj. 17. 16:59
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

keress valahol kicsi forgalmú utat ahol van emelkedő és ott próbáld ki.


A gázt és a kuplungot egyszerre kell kezelned hozzá, hogy a kocsi alig vagy csak nagyon kicsit guruljon hátra és el tudj indulni.


A másik verzió a kézifékes.


A kéziféken benyomod a gombot és behúzod, de a gombot nem engeded el, fogod folyamatosan. Féket nem kell nyomnod.


Adsz egy kicsi gázt és elkezded felengedni a kuplungot. Amikor érzed, hogy elkezd fogni, a kocsi próbálna menni de visszafogja a kézifék, akkor szépen kiengeded és adsz mellé még gázt amennyi épp kell.


Amikor vezetni tanultam, még a legkisebb lejtőn is kézifékkel indultam el. Már jó rég nem teszem. Egyszer volt mostanság, hogy kéziféket használtam, mert úgy éreztem, hogy túl közel van hozzám a következő kocsi, így biztonságosabbnak éreztem. De a legtöbb helyzetben nem kell.


Vissza nem fogsz gurulni amúgy ha elrontod. Le fogsz fulladni. Olyankor legyen meg a vészreakciód, hogy azonnal a fékre lépsz.

2015. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja, hogy erre fogsz menni. ne parázz, itt nem szokott beragadni a sor, főleg ha nem csúcsidőben mész.
2015. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mindenképp gyakorolni fogok.

Hát, holnap reggel 7 fele fogok visszafele jönni, mármint nem befele, hanem kifelé a városból ezen át. Odafelé nem én vezetek.

2015. máj. 17. 17:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak nagymamámat kell kivinni a buszhoz, és mióta van jogsim, mindenhová engem küldenek, de én Pesten meg félek :D
2015. máj. 17. 17:14
 7/15 anonim ***** válasza:

Gondolom nem tévedésből írtál lejtőt és nem emelkedőre gondoltál!

Viszont lejtőn a legkönnyebb elindulni: leveszed a lábad a fékről és már gurulsz is. Aztán kuplung ki mint menet közben .

2015. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én szinte naponta járok erre régi swifttel.

Egyrészt minden fog rendesen,

másrészt itt nem szokott beállni a forgalom.


Ahogy előttem írták, vagy leszállsz a fékről, vagy kiengeded a kéziféket...

2015. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Indulsz, gáz, kicsit több mint sík úton, kuplung fel, mikor érzed, hogy menne a kocsi, de nem tud, erőlködne már, kezed a kézifék gombján és kiengeded. Nem baj, ha eleinte bőg a motor, idővel ráérzel, mekkora emelkedőn, mekkora gázadás szükséges.
2015. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

De, az emelkedő lenne a helyes valóban.

Lejtőn tényleg könnyű elindulni :D

2015. máj. 17. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!