Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzin/gázos terepjáró...

Egy benzin/gázos terepjáró vállalhatóan fogyaszt?

Figyelt kérdés
Ugyanis szükségem van egy terepjáróra a kertem miatt. Eléggé megközelíthetetlen helyen van, így nem jutok fel leginkább csak az ismerősöm nivájával. Emellett szükségem van nagyobb rakodótérre is, viszont ahhoz meg utánfutó kell és ez így minden macerás. Nem engedhetem meg magamnak, hogy két autót fenntartsak, így arra gondoltam vennék egy nagyobb terepjárót. Utcán gázzal, terepen benzinnel tudnám használni. Csak az a kérdés mennyit fogyaszt a gázból. Jelenleg egy 2.4es honda accordom van így ez is tud fogyasztani. Szóval annyira a terepjáró nagy fogyasztása nem lenne hátrány, de azért a legjobbat akarom kihozni belőle.
2015. máj. 18. 04:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobban járnál egy dízellel fogyasztás szempontjából. A benzines terepjárók elég szomjas jószágok. Az 1.6-os Vitara is megeszik 10-et, a nagyobbak meg 20 fölött zabálnak, gázból még többet. Egyébként miért ne lehetne terepen gázzal használni?
2015. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam olcsóbb, ha gázzal megy mint a diesel de valóban lehet kevesebbet eszik, sőt. Azárt gondoltam,hogy terepen benyával, mert úgy tzdom gázzal gyengébb a kocsi valamelyest. De ennek utánanézek diesellel jobban járok e, köszi a tippeket.
2015. máj. 18. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy dízel 2-3 tonnás terepjáró elmegy 10 literrel, terepen plusz 1-2 liter. Ez benzinessel utolérhetetlen. Az biztos, hogy egy benzines 4.0 V8 Land Rover, vagy Jeep ereje és hangja verhetetlen a terepen, de sajnos a fogyasztásuk rendkívül pénztárca apasztó, még gázból is. Sosem voltam dízel párti, de amióta terepjárózom, be kellett látnom, hogy ezek inkább munkagépek és sokkal gazdaságosabb a dízel belőlük.
2015. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

legyen benzines a motorkerékpár,autó max 1 tonnáig és a fűnyíró.

Autóban is 1tonna fölött dízel sokkal jobb választás,dinamika + alacsony fogyasztás.

2015. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy márka párti... a nevet veszed a használhatóság elé, vagy fordítva.

Dacia Duster-t elég sokan dicsérik, akinek van, pedig nem egy nagy név manapság (régebben nevük is volt).


Gyári adatok az oldalukról:

Benzin (2 860 000 Ft);

Városban (l/100km): 9,6

Országúton (l/100km): 6,0

Vegyes fogyasztás (l/100km): 7,1

CO2 kibocsájtás (g/km): 165

Dízel (4 340 000 Ft):

Városban (l/100km): 5,7

Országúton (l/100km): 5,0

Vegyes fogyasztás (l/100km): 5,2

CO2 kibocsájtás (g/km): 135

2015. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terepjáróba dizel kell, vagy ha mégis benzines, akkor ne kisérletezz gázzal, mert nem éri meg.
2015. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Éveken keresztül jártam benzin/gáz üzemű 4.0 V6 Ford Explorer-rel, szinte csak városban használtam, benzinből 16-ot, gázból 18-at evett, téli időszakban +2 litert.

Aki meg azt írta nem éri meg a gáz,annak nem volt nagy cm3-es autója, nekem a 300 ezres gáz beruházását 4-5 hónap alatt visszahozta.

2015. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!