Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terepjáró vásárlásra szántam...

Dimitris kérdése:

Terepjáró vásárlásra szántam el magam, de nem tudom mik is a legfontosabb tényezők egy terepjárónál? Tudnátok mondani pár típust ami nem fogyaszt sokat és jól is néz ki és kijön 1,5 millióból?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 17:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vitara
2014. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előbb talán ismertesd az elvárásaidat.


Milyen terepre kell, milyen távokra, milyen igénybevételre?


Két- vagy négyszemélyes? Közútra is alkalmas legyen?

2014. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Méhészet céljából használnám extrém terepen és közútra is jó legyen ,ne fogyasszon sokat de mégis jól nézzen ki:)
2014. ápr. 7. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:

oké. MF70 akkor.


[link]


nehéz terep, meg ne egyen sokat?

2014. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Extrém terep + közút + kis fogyasztás: ilyen autó nincs.
2014. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te még nem láttál extrém terepet kérdező az extrém terep az ahol már nem sok autó tud elmenni.

A méheket meg nem szokás ilyen helyekre vinni.Mivel a hegyekben nem honos az akác így gyakrabban az alföldekre szokták vinni a méheket ahol úgymond táj fa az akác (vagyis honos és ebből állnak az erdők jelentős része).De ilyen helyeken nincs extrém terep. Egy sima földút meg nem számít extrém terepnek.Extrém terepnek mondható az pl amikor a Bükből az erdőn keresztül a szakadékok mellet hozzák le zillel a fát.De ilyen helyeken nem nagyon láttam még egyetlen méhészt sem.


Ahhoz amire neked kell egy autó arra acélra egy pajero Wagon is megteszi 2.8 dízel motorral.A fogyasztása tűrhető a terepjáró kategóriában.

pl egy ilyen

[link]

[link]

2014. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olyan kocsi télleg nincs, ami ezt mind tudná, eleve normális terepjárónál felesleges kis fogyasztásról álmodozni


Suzuki Samurai, Lada Niva, régi szovjet vasak: Egyszerű, olcsó, kinyírhatatlan és mindenhol elmegy, de ez mind a közúti használat rovására megy. A Defender is kb ezt tudja, csak az drágább, de nagyobb is, plusz alu kasztnija van, ami nem rohad.


Régi Hiluxok, L200, Ranger: kb ua. mint az előzők, annyiban jobb, hogy pick-up, pakolhatsz rá sokat


régebbi Land Cruiser, Discovery, Cherokee, Explorer, Pajero, Frontera: ezek is jól boldogulnak terepen, de egy fokkal közelebb állnak a közúti kényelemhez és még ki is néznek valahogy

2014. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
csak dacia ne legyen, hiába mondják h terepjáró, NEM AZ
2014. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Menj gyalog! Terepre nincs jobb megoldás. És ez a legolcsóbb is!
2014. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én még javasolnék egy régi G-Mercit dízelbe és ha rendesen karban volt tartva azzal nincs semmi baj és elég kevés helyen akad el
2014. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!