Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra hátsó ablaktörlőmot...

Opel Astra hátsó ablaktörlőmotor egyirányba? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdés adott!

Mielőtt megkérdeznétek miért akarom egyirányba azért mert nem kocsiba kell csak egy ilyen motort tudtam szerezni mert szeretnék motorizálni egy amatőr teleszkópot és ez szerintem megfelel.Csak prolémába ütköztem mert hajtókaros áttételes mechanikája van és balra-jobbra forog!

Képek lent!!!

Na most ezt szeretném valahogyan megoldani ebben várom az ötleteiteket!

Előre is köszönöm!

képek:


[link]

/DSC_0198_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


[link] /DSC_0199_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


[link] /DSC_0201_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



2015. máj. 19. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez.

A műanyag fogaskerékről leveszed a forgattyúskart és kész. Van egy fogaskereked ami egy irányba mozog

2015. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegyél rá első ablaktörlő motort, az egy irányba forog.
2015. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen az igaz de ha lezárom akkor hogyan férek hozzá a fogaskerékhez?Odáig eljutottam én is hogy kiveszem a hajtókart!

Hasonló a teleszkóp mechanikája!

[link]

2015. máj. 19. 13:20
 4/7 Dynamix válasza:
Az ablaktörlőnek van a dugasz amiben 2 vagy 3 fog van!!!Ki kell probálni h áramot adj rá és (valamelyikre)meglátod h merre forog(ha nem arra kell akkor a másikot probáld).Ha sikerül akkor megoldod h csak az a fog kapjon áramot amelyik a jo irányba forgatja a fogaskereket!!!Remélem érted mit probálok elmagyarázni!! :)
2015. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a legegyszerűbb, ha a mechanika helyett esztergáltatsz egy olyan fogaskereket ami passzol a másikhoz és a kihajtó tengelyre. Bár az áttételnek lehet utána kell számolni, mert gyors lesz
2015. máj. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dynamix válasza:
Igen ez is jo megoldás és egyszerű mert akkor annyi lenne az egész h a meghajtott tengelyen levő fogaskerék kissebb kell legyen mint a meghajtott tengelyé!!!
2015. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen ám de ha megnézitek jobban a meghajtott tengelyre nem fér olyan fogaskerék ami eléri a hajtófogaskereket mert akkor beleér a széle a burkolatba.

A lenti ábrán ábrázoltam illetve azt is ami egyenlőre a megoldás.Majd ha kicsit több anyagi fedezet lesz erre a célra akkor igen a maratás lesz a legstabilabb megoldás.Mindenkinek köszönöm

[link]

2015. máj. 21. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!