Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez mennyire lenne...

Szerintetek ez mennyire lenne fárasztó?

Figyelt kérdés

Adott egy álláslehetőség, napi 70km-t kellene ingázni (35 oda, 35 vissza). A probléma, hogy a busz közlekedés labilis, 2 órával hamarabb kell elindulni, mert nem mindig van, meg van hogy átszállás, stb... Taxi drága. Tehát arra gondoltam, hogy veszek egy 50ccm-es segédmotort (b jogsim van), és azzal ingáznék.

Szerintetek ez az alábbiak fényében mennyire fárasztó dolog?

Eddig 1km-re volt a munkáltatóm, és egyáltalán nem volt fárasztó munka. Motorozni 4 éve nem motoroztam, azelőtt volt egy Jawa-m. Persze a másik dolog, hogy október után csak muszáj lesz buszozni...


2015. máj. 19. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hónap utána megszoknád.
2015. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy milyen úton kellene motoroznod.

Ha sűrű forgalmú főút, akkor elgondolkodnék inkább egy olcsó autón, mint robogón. Mivel robogón mindig előzgetni fognak az autók, kamionok, ami nagyon balesetveszélyes. Csak 1x legyen valami, és akkor komoly bajok lehetnek.

Ha városban, kisebb falvakon mész át, akkor megfontolandó, de én ebben az esetben is meggondolnám az autó vételt.

Azt is vedd számításba, hogy elindulsz és szép az idő, és elkap egy zivatar(kell váltásruha/esőkabát stb.).

Elsőnek tényleg jó ötletnek tűnik a robogózás, de sok probléma felmerül.

Ezért vettem én is inkább egy olcsó autót, hogy a szomszéd városba(11km gyér forgalmú út) járjak dolgozni. Ezzel, ha esik, ha fú, tudom, hogy milyen állapotban érkezek meg a munkahelyemre.

Még egy dolog. Szerintem egy olcsóbb autó sokkal megbízhatóbb, mint egy robogó. Igaz drágább is.

2015. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos, hogy mennyire forgalmas és nagy úton járnál vele...

A párom járt 70km-re motorral, igaz, ő nagyobbal, friss jogsisként kezdve. Az már kicsit hosszú volt, de főleg unalmas hajnali 5-kor a pályán :D Később 25 km-ről járt munkába, nagyon sok évig, az inkább a nap fénypontja volt, még télen és sötétben is... Aki szeret motorozni, annak azért más :) Semmiképp nem járt volna autóval, maximum nagyon rossz időben (hó, jég).

Persze egy 50-es aprósággal más, de ha szolid a forgalom és nem unod nagyon, akkor jó lehet az is. A buszra várakozásnál azért jobb...

Van, aki télen is robogózik, biciklizik, ésatöbbi, bár 35km már sok, azt megértem, hogy Te nem akarsz. Én se akarnék (ültem motoron novemberben többszáz km-en át, esőben. nem finom :D 35 km még istenes). A párom szerette, de a fűthető kesztyűi nemcsak drágák, de problémásak és nem tartósak is voltak eddig... Az eső szerintem nem vészes, persze munkába menet ne ázzon meg az ember, de egy olcsó munkavédelmi esőruha teljesen jó.

2015. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!