Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50cc-es endurot, vagy...

Milyen 50cc-es endurot, vagy supermotot éri meg venni? Fogyasztásra, Megbízhatóságra?

Figyelt kérdés

Egy S51 Simson boldog tulajdonosa vagyok, viszont 6 év után szeretnék felülni egy megbízhatóbb motorra (mármint ami nem köpi be a gyertyát, amúgy semmi baja). Illetve magasabb, meg van normális elektromos rendszere... 180 cm magas vagyok. Szeretném iskolába járásra is használni, szóval olyan 4l felett szeretném ha nem enne.

Milyen supermoto, vagy enduro van, amiről kényelmesen leér a lábam és nem eszik sokat? És nem kávédaráló hangja van.

15F



2015. máj. 19. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindnek kávédaráló hangja van. Amúgy ajánlom a DT 50-est, Aprilia RX 50-et vagy a Derbi Sendat. Ezekben ugyanaz a blokk van, azthiszem AM6
2015. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy 50 köbcentis kétütemű motornak kávédaráló hangja van, bármit csinálsz vele de ez a szépsége. Kínaiak taknyolnak 50 köbcentis 4 ütemű motort, annak "jobb" hangja van, viszont maga a motor erőtlen, gyenge kb mint egy bicikli. Elég magas vagy, Aprilia-t vagy Senda-t nézegess, japán motorok kissebbek.
2015. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egy sx/mx kb mennyit eszik fojtás nélkül?

Édesapámnak egy 125ös Suzuki DRe van, az pont jó nekem magasságban(mondjuk böszme egy dög, alig bírom...

A sendaé vagy az sxé akkora? Milyen az alkatrész utánpótlás?

Széles utat! Olcsó benzint! Milyen a teljesítménygörbélyük?

2015. máj. 19. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:

vagy malaguti xsm(supermoto)/xtm(enduro) idomokon kívül ugyanaz mint a dt.

enduro, ha terepen is használnád

supermoto, ha aszfalton.


egyébként , ha nem nyit a power 4l alatt van a gép

2015. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csíramagzat: 50es motorkban nincsen power szelep
2015. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen ezt olvastam mashol is el is hiszem, de az akkor mi amikor megyek es 3/4ezernel meglodul a motor?
2015. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a kétütemű motornak nagyobb fordulaton jön meg az ereje, alatta is működik de gyenge. A tied is e fordulat tájékán már leadja azt amit tud, ezért érzed hogy onnan kezdve meglódul, megjön neki az a fordulat ami kell az erő leadásához. 125-ösökön van power szelep, általában 7000 környékére állítják, ez lehet lentebb és fentebb, a lényege annyi hogy a keresztmetszet szabályozásával alacsony fordulaton is megpróbálja a motort "erősen" tartani úgy hogy a kipufogó gázok távozását a keresztmetszet szükítésével lassítja, de ahogy jön a fordulat úgy nyít, mármint változik a keresztmetszet és könnyebben távozik a kipufogógáz.
2015. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aha értem megint okosabb lettem koszi!:)
2015. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :) Aprilia Pegaso 50-et nem nézegettél kérdező?
2015. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nézegetni nézegettem, de maximum 10 éves motort akarok... De a 7-8 lenne a legjobb
2015. máj. 20. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!