Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy kezdő vezetői...

Igaz az, hogy kezdő vezetői engedéllyel 2 évig nem szabad elhagyni az országot, csak belföldön autózhatunk?

Figyelt kérdés
mert hallotam ezt is , de nem találtam sehol a jogszabálybann .. csak azt találtam, hogy két évig nem lehet pótkocsit vontatni, de ezt nem láttam sehol .. valaki megmondaná nekem a frankót ? megköszönném
2010. febr. 25. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

elvileg 2 évig nem vezethetsz külföldön


(hozzátenném,3 hetes jogsival ausztiába utánfutóval mentem ki,rendőrök meg is állitottak sima ellenőrzésre,egyik se firtatta hogy mikori a jogsim,vagy hogy mit huzhatok magam után)

2010. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

vezethetsz külföldön ha 18 elmultál, tökmindegy hányéves jogsid van :). csak 18 alatt nem engedélyezett :)

oktató mondta :)

2010. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
18 a korhatár. Az első egy idióta okostojás.
2010. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

"B" kategóriás vezetői engedéllyel a 18. éved betöltéséig nem vezethetsz külföldön. Ha betöltötted, vezethetsz.

Kezdő vezetői engedély: az első megszerzéstől számított két évig. Kezdő vezetői engedéllyel pótkocsi nem vontatható, valamint motorkerékpáron utas nem szállítható.

Üdv: egy motoros rendőr

2010. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
48%
Mi a f@sznak van a kreszkonyv, ha nem nezel bele? Abban ez is benne van. Szerintem amig nem olvasod at, addig az utcara se menj ki kocsival.
2010. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mer mér ne mennék ki majd te mondod meg nem?? kreszkönyvbe én másról tanultam nem erről . na mindegy köszi a többinek :)
2010. febr. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!