Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól akarják bevezetni,...

Mikortól akarják bevezetni, hogy kezdő vezetői engedéllyel 2 évig csak jogosítvánnyal rendelkező mellett vezethetsz, Illetve hogy ha mondjuk. okt.8 án vezetik be, de én okt.7-én jelentkeztem akkor rám is érvényes ez a szabály?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, mi ez a hülyeség, ami manapság terjed, hogy csak jogsival rendelkező mellett vezethetsz. Soha nem volt még ilyen javaslat sem. Kizárólag a korhatárt akarták 21 évre emelni.

Egyébként kezdő vezetői engedély most is van, 2 évig nem vontathatsz pótkocsit.

2009. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Csak sok helyről hallottam hogy ezt akarják bevezetni:)
2009. máj. 3. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
egyébként ha bevezetik akkor úgy lesz, hogy ha okt. 8án vezetik be, akkor te rád akkor nem érvényes ha okt 7ig megvan minden vizsgád, és leadtad az okmányirodában a jogsi igénylést, akkor még a régebbi fajtát kapod, de biztos hogy nem az elkezdés fog számít!
2009. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért nem fogják elfogadni,mert lehet hogy egy jogsis ül melletted két évig,de az is lehet,hogy te már többet vezettél mint ő,mert mondjuk fogalmi vizsga óta nem ült volánnál.
2009. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
miért van az hogy minden hülyeséget el kell hinni???volt erröl szó tv-ben?rádioban?NEM!!ebben az évben jogsiemelés se lesz és semmi más fa*ság ha azt fogod hallani amit te most megkérdezel,akkor bevezették ezt a törvényt!
2009. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de neked utolsó válaszoló nemkellett volna bunkóznod....
2009. szept. 22. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:

19:00-es válaszolónak!

Igenis volt róla szó a tv-ben!

Amúgy szerintem nem fogják bevezetni, mert ez eddig (tudtommal) csak egy -rossz- ötlet volt.

2009. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez így van pl Németországban.

17 és 18éves korod között csak akkor vezethetsz ha van melletted egy olyan emberke akinek már legalább 2éves a jogsija,ez a mai napig így van.


Nálunk ilyen valszeg nem lesz.

2009. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy elvetették ezt az ötletet. Amugy csak egy példa: nekem 2,5 éve van jogsim, napi szinten vezetek, viszont van ismerősöm, aki több mint 7 éve letette a forgalmi vizsgát, és azóta csak 1szer ült autóba! Akkor kinek is van több tapasztalata?

Szóval nem attól függ ki a tapasztaltabb, hogy hány éves a jogsija...

2009. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet ezt amcsi modell alapján akarták. De ott is a vezető kora a mérvadó, nem a jogosítvány megszerzése.illetve ott nincs olyan aki ne vezetne aktívan
2023. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!