Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja a motornak olajnyom...

Lehet baja a motornak olajnyomás miatt?

Figyelt kérdés

Egy Z19DTH motorkódú 1.9CDTI B Zafirán cseréltem olajat meg olajszűrőt. A szűrőt nem jól húztam meg. Beindítottam, majd 2-3 másodperc múlva kivillant az olajnyomás lámpa, járt alapjáraton 6-8 másodpercet, mivel nem aludt el ezért leállítottam. Alatta nagy tócsa. Ezután meghúztam rendesen a szűrőt, pótoltam az elfolyt olajat.

Most vettem használtan az autót, nem tudom, milyen hangjának kéne lennie, de nekem hangos. Lehet ettől csapágyas vagy egyéb baja??



2015. máj. 21. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
lehet
2015. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezt hogy deríthetem ki, lett-e baja?
2015. máj. 21. 21:21
 3/5 lupara ***** válasza:
71%
Leirásod alapján szinte azonnal leállitottad a motort.Maradt benne annyi,ami biztositotta a kenést.Használd az autót,figyeld az olajnyomásjelzőt,motorhangot.Ha jónak találod,nincs teendőd.
2015. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha épp csak beindítottad és alapjáraton ketyegett akkor nem sok esély van rá hogy bármi maradandó sérülést okoztál volna.
2015. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megúsztad. Ha nem túráztattad, nem volt nagy terhelés a csapágyakon. De azt tudni kell, hogy ha nincs meg a nyomás a filmréteg nagyon elvékonyodik és akár egy alapjárati hengernyomásra is megszakadhat...

Biztosra menni úgy lehetne, ha leszednéd a kartert és egyenként végignéznéd az elemeket....

Szerintem nem lesz gond.

2015. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!