Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW Hengerfejcsavar nyomaték,...

BMW Hengerfejcsavar nyomaték, és szelephézag?

Figyelt kérdés

1992 BMW E36 318i

M40B18 szíjas blokk.

Fel szeretném újítani a blokkot, már a cuccok nagy része megvan, viszont akárhol keresem nem találom ezt a két információt.

Hengerfejcsavart milyen nyomatékkal kell meghúzni, igényel-e utóhúzást, illetve mekkora szelephézagot kell állítani?

Hengerfejtömítés még nincs meg, az csak pár nap múlva érkezik. Hidrotőke sort cseréltem, azért kellene a szelephézag.


Előre is köszönöm szépen annak a titánnak a segítséget, aki tud használható információval szolgálni!



2015. máj. 22. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
80 Nm + 90fok, 25 perc játatás +90 fok.
2015. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szelephézag nincs, mivel hidrotőkés. A meghúzási nyomaték:

Új csavarok kellenek!

1. fokozat: 30 Nm

2. fokozat. 90 fok

3. fokozat: 90 fok

Gyújtógyertyák: 30 Nm

Forrás: WorkshopData

2015. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyen autót még nem szereltem, de jópárat igen, de ha van hidrotőke, akkor minek szelephézag?

A hengerfejtömítéseken rendszerint rajta van a meghúzási nyomaték, sorrend is. Pl a Glaser, Ajusa, Elring, stb.

De ha nincs is, akkor is belülről kifelé kell lehúzni, átlószerűen, lehetőleg nyomatékkulccsal. Ha meg nincs, akkor érzéssel. De egy BMW-nél nem nagyon kell szivbajoskodni, nem egy Citroen, vagy valami hasonló csoda.

2015. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja jogos, ha M10-es akkor elég a 30Nm
2015. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Azért nem árt szívbajoskodni. 30Nm-nál az én konyokom még nem kattan le :)
2015. máj. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh nem vártam ennyi választ! Köszönöm szépen mindenkinek!!!
2015. máj. 22. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!