Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak BMW E90?

Első autónak BMW E90?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom, hogy milyen legyen az első autóm.

A nyáron külföldön fogok dolgozni nagyon jó fizetéssel, és a szüleim is támogatnak 1-2 ezer euróval. Szóval megengedhetnék megamnak egy 5-6 ezer eurós 2007-es BMW E90-et és még maradna is meg pénzem. 18 éves vagyok, most vizsgáztam. Figyelmesen, óvatosan, és kezdőhöz képest elég jól vezetek (szerintem). Mit gondoltok, nem túlzás ez első autónak?


2015. máj. 23. 20:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy dízelt vennék, napi 10-20 km városon kívül (is) de inkább belül.
2015. máj. 23. 20:52
 2/10 schocko ***** válasza:
17%
Én valami olcsóbbat vennék, hogy ne kelljen folyton vigyázni rá...
2015. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vizéli László ***** válasza:
17%
Én is valami olcsóbbat nézegetnék, amin azért nem olyan nagy tragédia ha picit meghúzod vagy bármi baja lenne a rutintalanság miatt. Aztán ha úgy gondolod hogy már nagyon jól meg a vezetés, akkor valami komolyabbat. rövid távokon használnád leírás alapján. Inkább benzinesbe gondolkozz.
2015. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én azért néznék inkább mást, mert szerintem - bár nem néztem utána a mobilen - 5-6000 euroért a legalját fogod csak megvenni a dízel E90-eknek. Ott egy Mitsu turbó 1200 euro újonnan, a többit meg nem is sorolom.

5-6000 euroért elég korrekt E46-ot lehet venni. Ha mindenképp BMW-t kellene vennem ennyiért inkább az E46-ok felső 20%-ban mazsoláznék, mint az E90 aljában.

2015. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
E90-et 7-8000 eurótól felfelé éri meg venni, ha jót akarsz. Amúgy nem tulzás ez az autó.
2015. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

John_McClane-nak igaza van, nem gyengén felmentek a kölföldi autóárak egy év alatt, most összeszedettebb 2005ös E46-ot ha kapsz ennyiért.

Van ezért a pénzmagért szakadt (szó szerint) E90 is 400 ezer km-el, de azzal is lehet virítani.

Én kivárnám a végét, hogy valójában mennyi pénz marad mert lehet, hogy még egy használt F30-as BMW-re is összejön, hisz köztudott, hogy nyári munkával rengeteget lehet keresni. Nem éri meg minden pénzt az autóba ölni, mert csak csökken az értéke, vagy csak nagyon sokára fog nőni. Ha egyszer egyáltalán nőni fog az ára, mert az E90/E91 már nem lesz igazi kultautó, a legtöbb ember szerint csúnya, sokan panaszkodnak a rossz minőségre, gyenge, hamar kopó anyagokra. Az E46 még elég jó volt, sok jobb állapotban van még mindig, mint az E90-ek jó része.

2015. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5-6 ezer euróért E90-est? Ráadásul dízelt! Garantált sikersztori. Az jó, ha maradna még pénzed, mert meglenne a helye! ;-) Látjátok, így születnek az előítéletek a használt prémiumautókról. Emberek megveszik a legalja, 3-szor kitekert órás, levetett fosokat, és sírnak, hogy jujj de rossz autó ez a BMW! Felejtsd el...
2015. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam, hogy ilyen lejárt dízelt azért nem kellene venni, de nem gondoltam, hogy ennyire rossz a helyzet. Egy 2008-as benzines 1.8-as Volkswagen Passat már jobban hangzik?
2015. máj. 24. 12:37
 9/10 schocko ***** válasza:
57%
Jobban, van benne kb 300 ezer km, a Passatok 93 %-a cégesként kezdi...
2015. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit erős lenne kezdésnek, főleg hogy a jól vezetés nem ott mutatkozik meg, hogy szerinted jól megy, hanem ha mögötted van pár mondjuk 50 ezer km, akkor már mondhatod hogy van rutinod is...
2015. máj. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!