Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok...

Milyen autót ajánlanátok kb.700-800 ezerért?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első autóm, és tanácstalan vagyok. Csak hétvégén használnám hosszabb távokra (kb. 100 km, pályán) Gondolom a benzines alkalmasabb erre a célra.

Szempontok: Legyen biztonságos! (friss jogsis vagyok) Legyen olcsó az alkatrész, ne kelljen javításra és fenntartására sokat költeni! 26/L



2015. máj. 24. 19:01
 1/7 Vizéli László ***** válasza:
Szerintem erre a célra egy 2005 utáni swift megfelelne, ha nem óckodsz a márkától.
2015. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Opel Astra G.
2015. máj. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Peugeot 206 HDi
2015. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Toyota Yaris sem rossz választás például.
2015. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Peugeot meg a Toyotához drágák az alkatrészek ha javítani kell, nemde? Mert ennyiből csak 2004-est vagy 2005-öst lehet venni azt meg tuti kell javíttatni.

Citroen C2 vagy Skoda fabiáról vannak tapasztalatitok? Még a Suzuki gondolkozok, de az új swift (2005-) drágább talán, a keretösszegemnél.

2015. máj. 25. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

700-800 ezerért 10 évesnél fiatalabb autót, ami normális is, nem kapsz.


A Toyota biztos, hogy jól bírja, az alkatrész viszont tényleg drágább hozzá.


A Peugeot 206 dízelei is viszonylag jól bírják, ott pár pont van, amire nagyon oda kell figyelni (hátsó híd és az elektronika+dízelnél a befecskendezők, nagynyomású szivattyú), a futómű alkatrészek olcsók, a dízelmotorhoz (HDi) olyan elfogadható, a benzineshez pedig szintén olcsó, de mivel te hosszútávon használod pályán, így neked megéri a dízel (Az 1.4 HDi tartós 110-120 mellett eszik 4-4,5 litert, az 1.1 benzin, 1.4 benzin 5-6 litert). Ki kell számolni, hogy melyik éri meg jobban.


A Fabia is jól bírja, az 1.2es vezérlése érzékeny, azt időben kell cserélni/ellenőrizni.


A Citroen C2 annak az időszaknak a terméke, amely a PSA mélyrepülése volt, én kihagynám.


Kényelem szempontjából a 206 veri az összeset (tipikus francia), ellenben a Yaris és a Fabia jobban fekszi a kanyarokat + a Yaris igényesebb anyagokat használ a többinél.


Azt látni kell, hogy a Fabia és a 206 a maga idejében a kategória legolcsóbb autói voltak:A 206 abszolút olcsó, majdnem 5 milliót gyártottak belőle, ami igen tekintélyes mennyiség, a Fabia némileg drágább, de ezt érezni is az anyagfelhasználáson. A Yaris japán is+eleve drágább. Ezek visszatükröződnek az összeszerelési minőségben, illetve a használtpiaci árban is. Yarisból elfogadható használtat, Fabiából jó használtat, 206-ból olyan használtat kapsz, mintha most gurult volna le a szalagról. Ráadásul a Yaris ezek közül a legfiatalabb tervezés.


Ha választani kéne kizárólag a te szempontjaid alapján, akkor egy Fabia 1.2, ha az én szempontjaim alapján, akkor 206.

2015. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
üdv nekem van 1 jo focusom ennyiért. [link]
2015. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!