Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 napos intenzív kresz...

10 napos intenzív kresz tanfolyamról vélemémyek?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni de nagyon aggodom hogy ennyi idő alatt nem fog menni.
2015. máj. 26. 19:33
 1/7 A kérdező kommentje:
*vélemények
2015. máj. 26. 19:35
 2/7 anonim ***** válasza:
A kresz tanfolyam magában semmi. Kötelező elvégezni, de nem ott tanulod meg a dolgokat, hanem a könyvből. Nem is tudnak mindent elmondani a tanfolyamon, arra nincs idő. Szóval végezd el ezt a 10 naposat, aztán tanuld meg magadtól az anyagot.
2015. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem intenzívre jártam, hetente 2 alkalom volt, de így sem volt sokkal több összesen, mint 10 óra. Menni fog, nyugi. Nagyon logikus, csak figyelni kell és használni az eszedet.
2015. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hetes volt, utána 4 nap volt a vizsgára, és elsőre átmentem. Gyakorlás a fontos, nem az, hogy mennyit vagy a suliba.

Könyvet legalább 3x töltsd ki, akkor nem lesz gáz.

2015. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

B kat.-nál 11 ezer kérdés van, azt nem lehet begyakorolni.


Intenzívre jártam én is, s simán ment a vizsga. Mondjuk én voltam az egyetlen aki értette is. Legalábbis jobban, mint a többiek. Ez abból derült ki, hogy amikor a tanár huncut kérdéseket tett fel, mindenki más rossz választ adott. Az a fontos, hogy értsd a szabályt, s nem az ABCD lehetőségeket gyakorold.

Nem bonyolult a rendszer.

Azok a kérdések sem voltak valami rafináltak, csak nem volt leírva sehol, s a válasz sem.

Pl. várakozni tilos tábla után megállhatok-e a padkán.

Igen, mert a tiltás az úttestre vonatkozik, a padka nem része.

Vagy.

Balra kanyarodást tiltó táblánál megfordulhatsz-e. A többiek azt válaszolták, hogy igen, az nincs tiltva.

No de kérem, megfordulni hogyan szoktunk?


Azért írom le ezeket, hogy lásd, mi az ami igazán segít túllendülni a vizsgán, s majd életben maradni az úton.


Ha jó a tanár, akkor tíz nap elég könyv nélkül is. De azért mindenképpen olvasd el azt is. Ne túl akarj lenni rajta minél előbb, hanem gondold is át alaposan!

2015. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy egy hetes intenzív tanfolyamon voltam. Minden nap 17.00 - 20.30-ig. (szerdától - keddig) + még egy keddi délután volt az elsősegély tanfolyam.


Az első nap, mikor kezdődött a tanfolyam, megkérte az előadó az időpontot a vizsgára és kb. 1 hónapra rá kaptunk időpontot. Tehát bőven volt idő tanulni és a tanultakat begyakorolni. Gyakorlásnak pedig az interneten a szakoe.hu-n. A kérdések 80 %-a innen volt.


Az elsősegély tanfolyamnál érdemes (Pesten) a Haller u - Mester utcai Vöröskereszthez menni. Nagyon rendesek, tényleg átengednek mindenkit. s lehetőség szerint a tanfolyam után rögtön vagy nem sokkal menni, hogy ne felejtsd el a dolgokat.


Március 11-én kezdtem a tanfolyamot, április 8-án sikeres kresz vizsgát tettem, rá egy hétre volt az elsősegély vizsga és már vezetek. A vezetési órák kb. felénél tartok. Ha tudsz menni majd bármikor, akkor még gyorsabban is haladhatsz. Remélem nekem is július elejére/közepére meglesz a jogsi.


Sok sikert és ne parázz! :)

2015. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy tényleg próbáld meg élvezni és kihívásnak tekintsd, ne pedig szükséges rossznak. Nekem a műszaki rész nem ment annyira, de abból csak 5 kérdés van és azok nagy része is ismétlődik.


Érdemes tesztelés után átnézni a helyes/helytelen válaszokat mert azokból is lehet tanulni.


A képes szituációkat pedig, ha sikerül megértened, akkor nyert ügyed van.


Előző voltam.

2015. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!