Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyet hogy lehet elkerülni?

Az ilyet hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

[link]


Kezdjük ott, hogy egy ,,legendásan megbízható" Suzuki Swiftről van szó... ma akartam venni egy 16 éves 1.0-s Swiftet, mentünk vele pár kört, már adás-vételi is meg volt írva mikor egyszer csak megállt a kocsi, mint mikor satufékeznek és a bal féltengely kiszakadt...


Mondanom sem kell, hogy szét téptem az adás-vételit és ott hagytam. Mi lett volna akkor ha az után történik ez, hogy megvettem?


Használt kocsit akarok venni, egy 2000-2004 közti Swiftet, 400-500 ezer ft-om van rá. De így félek innentől kezdve bármilyet is bárhonnan venni...


Kérdésem az, hogy lehet e valahogyan ellenőrizni a féltengely állapotát?



2015. máj. 26. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a féltengellyel volt a gond, hanem a kormány osszekoto ugrott szét és széthúzta a féltengelyt. Kisugy, olcsó javítás, de mindenképpen egy hanyag gazda.

Csinálj egy Y fordulót és figyeld, hogy hallassz-e recsego, kattogó hangot. Az a kopott féltengely jele. Alló helyzetben jobbra-balra megrángatva a kormányt ellenorizheted a kormányzás elemeit. Ha kopog akkor valami kopott.

2015. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, sott jobban megnézve itt a lengovilla végén lévo gombtámasz ugrott ki. Ezek mind filléres cuccok egy szuzkánál.
2015. máj. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valami ki is esett, de most így én már nem voltam hajlandó megvenni. Amúgy menet közben semmilyen kopogást nem lehetett hallani, a kopogó hangot én is ismerem, mert nekem 2 éve van Suzukim, nem teljesen ismeretlen a kocsi fajta. De sose gondoltam volna, hogy ilyen előfodulhat... most képzeljük el ugyanezt egy autópályán...


Am. ha veszek egy kocsit, bár ezek után 2x meggondolom, akkor ez a dolog rendszeres karbantartással kiküszöbölhető?

2015. máj. 27. 00:25
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gombtámasz csapjának az anyája esett ki, mert mondjuk már megszakították rajta a menetet korábban. Ilyen trehányúl javított autónál konnyen lehet, hogy máshol is el van rejtve egy-két idozített bomba. Nem is baj, hogy nem ezt vetted meg.
2015. máj. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Kezdjük ott, hogy egy ,,legendásan megbízható" Suzuki Swiftről van szó"

- ha az előző tulaj hanyag volt, akkor tök mindegy milyen kocsiról van szó, szét fog hullani. még a swiftek sem tartanak örökké karbantartás nélkül...


"lehet e valahogyan ellenőrizni a féltengely állapotát?"

- kormány kiteker kopp jobbra, majd nagy gáz, aztán ugyan így balra. ha kopog ropog, akkor féltengelyes.


"Mi lett volna akkor ha az után történik ez, hogy megvettem?"

- fizethetted volna a szerelési díjat.


"félek innentől kezdve bármilyet is bárhonnan venni"

- azért mert tudatlan vagy és nem értesz az autókhoz. vigyél magaddal egy szakit vagy vidd el egy műhelybe ahol átnézik neked.


"Az ilyet hogy lehet elkerülni?"

-Lásd, 4. bekezdés!

2015. máj. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kitekered a kormányt és elindulsz, akkor koppannia kell valaminek. (Nyilván kikapcsolt rádió, letekert ablak segít)


Máskor vigyél szerelőt magaddal

2015. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát na nem azért, de jobban jársz ha rendes autót veszel. Ez a féltengelyes dolog amúgy tipikus probléma az ilyen kisautóknál.
2015. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6. és a többi akik ezt írták!


,,- kormány kiteker kopp jobbra, majd nagy gáz, aztán ugyan így balra. ha kopog ropog, akkor féltengelyes."


Mint írtam jelenleg is egy Swiftem van már 2 éve! Ez idő alatt a gömbcsuklók többször voltak rosszak, most meg a féltengely hibás amire az autószerelőm fel is hívta a figyelmem. Ezzel a kocsi vétellel az lett volna a cél, hogy a szükséges javítások után legyen egy jobb műszaki állapotú kocsim, mint amilyen a jelenlegi. A lényeg, hogy a kopogó hang számomra nem ismeretlen jelenség, jelenleg is kopog a jelenlegi kocsimnál a féltengely.


Igaz, ilyen kitekert módszerrel nem ellenőriztem, de a városban 4-5 km-t mentünk mire ez bekövetkezett. Menetközben egyáltalán nem hallatszott kopogó hang. Nem értem miért, mert ha egy kocsi féltengelyének ilyen baja van, hogy sima aszfaltos úton minden fizikai behatás nélkül leesik, akkor azért valamilyen hangnak kellett volna lennie, legalább kanyarodások közben. Arra tudok gondolni, hogy ez a féltengely vagy bármi ott nem rég cserélve lett és hanyagul lett össze rakva és esetleg e miatt nem volt hang.


Mindenesetre kezdő vezető engedéllyel a legvadabb álmaimban se gondoltam, hogy ilyen megtörténhet. A jelenlegi autómba is félek beülni... :(

2015. máj. 27. 11:04
 10/10 A kérdező kommentje:

8.!


Az a gond ezzel, hogy anyagilag korlátokba ütközök, úgy, hogy nem marad más, mint egy kisautó.

Annyi esélyem van, hogy még gyűjtök egy kicsit és veszek egy olyan Swiftet ami majdnem új, garázsban állt, tegnap láttam olyat, mert ez a kocsi aminek féltengely szakadása lett a 3. megtekintett autó volt tegnap. Az 1. kocsi nagyon szép állapotban volt csak nem tudtunk megegyezni a tulajjal :(

2015. máj. 27. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!